Замість інсуліну Уряд буде видавати хворим гроші Автор: Lussilda · Опубліковано: 21.01.2009 23:47 · Розділ: Медицина

Уряд Тимошенко відмовився від централізованих закупівель інсулінових препаратів для 165 тисяч зареєстрованих в країні інсулінозалежних хворих цукровим діабетом.

Як інформує «Голос України», Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко пояснила, що тепер Міністерство охорони здоров'я не купуватиме інсулін централізовано. Кошти, які закладені в бюджеті, будуть видаватися хворим на діабет людям грошима, і вони самі купуватимуть ті ліки, які їм потрібні для ефективного лікування, а не ті, які нав'язують зверху.

Голова ради Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко переконана, що така схема забезпечення інсуліном хворих на діабет не перевірена, так як ніде у світі не використовувалася. Голова УДФ впевнена, якщо таку схему втілять, діабетикам буде складніше отримувати ліки. «На скільки я уявляю, адресна допомога буде поступати через Ощадбанк, а всі ми пам’ятаємо, які були там черги, коли люди намагалися отримати свої вклади. А інсулін це такий препарат, отримання якого не можна відкласти. Через 3 дні людина помирає, якщо його не отримує»- коментує В. Очеретенко Радіо «Свобода».

Також не зрозумілі механізми реалізації урядової Концепції. На сьогодні в міському і проекті обласного бюджетів вже передбачені додаткові гроші для забезпечення хворих інсуліном. У міській раді вже планували оголосити тендер на закупівлю дорогих інсулінозамінних препаратів, але зміни, які планує уряд, призупинили цей процес (radiosvoboda.org).

На Львівщині близько 9 тисяч людей хворіють на цукровий діабет і щодня потребують інсулін. Хворі кажуть, що забезпечені життєво необхідним для них препаратом на 2 місяці. Однак є проблеми із закупівлею дорогих інсулінозамінних імпортних препаратів, розповідає львівська кореспондентка Радіо «Свобода» Галини Терещук.

Глава уряду ще з вересня 2008 року переконувала, що в країні протягом 17 років діє система централізованої закупівлі, зокрема, інсуліну, яка не може враховувати потреби всіх діабетиків. І ось збулося.

Прем’єр-міністр повідомила, що видатки зведеного бюджету на охорону здоров’я в 2009 р. загалом збільшені на 54,7%.


Інші новини розділу