Skype "навчать" перекладати синхронно Автор: lesya · Опубліковано: 29.05.2014 13:35 · Розділ: Нові технології

Розвиток і розповсюдження соціальних мереж відкрили широкі можливості у плані спілкування, які обмежуються хіба що незнанням мови. Використовуючи відеозв’язок Skype, який сьогодні підтримує більшість мереж, ми можемо спілкуватися з людьми з різних куточків світу. Єдиним бар’єром спілкування може стати мова.

Однак у Microsoft вирішили подолати цю проблему: компанія розробила спеціальний онлайн-перекладач для Skype. Програма здійснюватиме синхронний переклад.

За словами гендиректора Microsoft Сатьї Наделли, зовсім скоро в Skype вбудують програму, що здійснюватиме переклад на інші мови в режимі реального часу.

Сервіс отримає назву Skype Translator, і його можливості були продемонстровані на конференції, що проходила цими днями у Каліфорнії. Сатья Наделла бесідував з главою Skype Сінгом Паллом, при чому останній розмовляв німецькою. Програма перекладала його бесіду в текстовому форматі на англійську мову.

Синхронний переклад здійснюватиметься комп'ютером (фото з www.manchester.com.ua)
Синхронний переклад здійснюватиметься комп'ютером (фото з www.manchester.com.ua)

На даний час Skype Translator підтримує сорок мов. Випробувати тестову версію програми користувачі зможуть вже до кінця поточного року.

В рамках випробувань Гурділ Палл також бесідував з дівчиною на ім’я Діана. Та розмовляла німецькою, а система автоматично розпізнавала зміст розмови. Синтезатор мови вимовляв перекладені слова уголос. Все пройшло чудово, майже без заминок.

До речі, про можливість синхронного комп’ютерного перекладу у світі говорять вже досить давно. І в майбутньому звичайних перекладачів замінять комп’ютерні програми. Але до цього поки що ще далеко, адже жодна комп’ютерна програма не в силі вирішити комплексне питання «розпізнавання мови – переклад». При розробці синхронних перекладачів слід враховувати темп і манеру розмови, акцент, тематику бесіди, інтонацію тощо. А точно оцінити всі ці фактори на льоту практично неможливо.

За даними корпорації Microsoft, сьогодні через Skype спілкуються більше трьохсот мільйонів осіб щомісяця. За розмовами вони проводять більше двох мільярдів хвилин кожнісінького дня. Однак відтоді, як у 2011 році Microsoft викупила Skype за вісім з половиною мільярдів доларів, у компанії з'явилися серйозні конкуренти. Недавно, для прикладу, сервіс обміну повідомленнями WhatsApp ввів послуги безкоштовних інтернет-дзвінків. А в лютому цього року сервіс викупила соціальна мережа Facebook.

Джерело: http://24smi.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.