У Румунії продають замок Дракули Автор: lesya · Опубліковано: 29.05.2014 11:11 · Розділ: Події у світі

Старовинні замки приваблюють не лише своєю красою, але й якоюсь аж начебто моторошною величністю. Справді, скільки всього перебачили ці старі напівзруйновані стіни: війни, голод, чуму, радість і смуток… А скільки крові було пролито біля підніжжя цих замків!!! І ще більше духів блукає покрученими кам’яними коридорами старих фортець…

Як би там не було, одним з найбільш похмурих замків світу можна вважати фортецю Бран, яку більшість знає як замок Дракули. Розташована вона в Трансільванії, Румунія.

Серед місцевого населення ходить чимало легенд про дивні події, що творилися і творяться в замку, про небачену кровожерливість його колишніх власників. Втім, якщо когось такі історії відлякують, то багатьох вони, навпаки, притягують, наче магніт.

Тим більше, що недавно замок Дракули було виставлено на продаж. Заплатити за цю знамениту споруду доведеться не менше сорока семи мільйонів доларів. На даний час офіційним власником фортеці є ерцгерцог Домінік фон Габсбург.

Втім, цю суму досить швидко можна відшкодувати: замок Дракули є пам’яткою, яку щороку відвідує більш як півмільйона туристів.

Представник компанії, яка займається продажем замку, Марк Мейер зауважив, що якщо в когось є серйозні наміри з приводу придбання унікальної нерухомості, власник замку готовий розглянути ці пропозиції.

Недавно власник замку Дракули спробував продати замок румунсьому уряду – за 47 мільйонів доларів, однак той відмовився – очевидно, через нестачу коштів. Тепер же за таку суму придбати замок можуть як мешканці Румунії, так і іноземці.

Колись власниками замку навіть були члени королівської родини Румунії. Згідно з легендою, саме тут під час своїх походів ночував воєвода Влад Цепеш. Одного разу його спіймали турки і по-звірячому вбили у підземеллі. З того часу в замку нібито коїться щось неладне.

А коли в світ вийшли романи Брема Стокера «Діти Ночі» і «Дракула», замок взагалі здобув неймовірну популярність. Тепер він - одна з найбільш «вампірських» пам’яток як літератури, так і кінематографу.

Сьогодні, як уже зазначалося, власником замку являється Домінік Габсбург, нащадок румунських королів. Він отримав споруду в 2006 році, після того, як у країні прийняли закон про повернення власності колишнім власникам. Домінік Габсбург доклав чимало зусиль, щоб відновити первинний вигляд замку, за власні гроші купуючи всілякі антикварні штучки.

Джерело: http://realty.rbc.ru/

Інші новини розділу