Керівник Audi був нацистом і посилав ув'язнених на смерть Автор: lesya · Опубліковано: 28.05.2014 23:42 · Розділ: Авто-мото

Кому не подобаються автомобілі Audi? Ні, звісно є люди, які надають перевагу іншим маркам, та все ж до елегантної вишуканості і кам’яної надійності цих автомобілів байдужим не може залишитися ніхто. Втім, цілком ймовірно що в недалекому майбутньому прихильників у німецького виробника поменшає: виявляється, колишній керівник компанії був запеклим нацистом і відправляв людей на смерть.

"Компанія Audi шокована доповіддю про нацистське минуле підприємства: у ній повідомляється, що німецький автовиробник несе моральну відповідальність за смерть чотирьох з половиною тисяч підневільних робітників", - пише The Times.

Згідно з результатами дослідження, підрозділи СС збудували сім концентраційних таборів спеціально для Auto Union – компанії, що була попередницею Audi. В цих таборах вироблялися транспортні засоби, що використовувалися для задоволення військових потреб Гітлера.

Audi_R8 - насправді розкішний автомобіль (фотографію взято з сайту en.wikipedia.org)
Audi_R8 - насправді розкішний автомобіль (фотографію взято з сайту en.wikipedia.org)

Дослідження, результати якого шокували сучасних керівників компанії, замовила сама Audi. Німецький виробник автомобілів вирішив з’ясувати, чи не використовувалася, бува, в роки Другої світової війни незаконна праця місцевого населення й ув'язнених. Але результати перевершили всі очікування: виявилося, що Audi не лише жорстоко експлуатувала працівників, але й посилала їх на смерть.

В результаті дослідження було встановлено, що Ріхард Брюн, який давно вважався «батьком Audi», свого часу отримав ФРН за службу народу. Далі він поніс особисту відповідальність за жорстоку експлуатацію ув'язнених з 1942 року до закінчення війни.

Перші Ауді виглядали так (фото з сайту www.kemavto.ru)
Перші Ауді виглядали так (фото з сайту www.kemavto.ru)

У доповіді підкреслюється, що керівництво Auto Union несло «моральну відповідальність» за жахливі умови праці на підземному заводі, що знаходився за межами концтабору у Флоссенбюргу – місті на півдні Баварії. Власне, на цьому заводі працювали ув’язнені в концентраційних таборах – всього нещасних було вісімнадцять тисяч, і з них чотири з половиною тисячі загинули – принаймні, про це відомо точно.

За даними видання The Times, скоріше за все, Audi провела з метою виплати компенсацій постраждалим чи їхнім родичам – так, як це зробила недавно Volkswagen.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/27May2014/times/audi.html

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.