У Німеччині розробили літак, що управлятиметься думкою Автор: lesya · Опубліковано: 28.05.2014 14:48 · Розділ: Нові технології

Уявіть собі, якби ми за допомогою думки могли керувати предметами: прокинулися вранці, ледь розплющили очі, захотіли кави, і все: на кухні кава готується, а вам залишиться лише забрати готовий запашний напій. Або, припустимо, ви могли б керувати авто силою однієї лише думки…

З іншого боку, все це могло б призвести до небажаних наслідків: якщо зважити, яка каша іноді вариться в голові, то можна собі лише уявити, що почала б виробляти електроніка.

Але зовсім скоро таке може стати можливим, і люди навчаться керувати предметами силою думки. Недавно, для прикладу, німецькі розробники сконструювали прототип літака, який злітатиме у повітря та йтиме на посадку від уявного зусилля пілота. Винахід отримав назву Brainflight, що перекладається як «Мозколіт».

Над створенням пристрою працювали спеціалісти Берлінського і Мюнхенського технічного університетів. А фінансування досліджень лягло на плечі Євросоюзу.

Розробка являє собою прилад, який за допомогою електродів підключається до голови пілота.

Пристрій пройшов відповідні випробування, в якому взяло участь сім добровольців. Що цікаво, що жоден з них не мав ані найменшого досвіду управління літальними апаратами. В результаті всі учасники експерименту зуміли підняти і посадити авіаційний тренажер віртуально, при чому частина «пілотів» проводила зліт і посадку в умовах низької видимості.

Електроди передаватимуть сигнали мозку на комп'ютер, а спеціальна програма перетворюватиме їх на команди,
Електроди передаватимуть сигнали мозку на комп'ютер, а спеціальна програма перетворюватиме їх на команди,

Розробляючи літак, що управлятиметься силою думки, вчені сподіваються створити літальний апарат, яким могли б керувати не спеціально навчені пілоти, а звичайні люди. Спеціальна система контролю зробила б процес управління літаком максимально безпечним.

Коли ж винахід представлять широкій публіці, поки що невідомо. Невідомо зараз, чи надійде пристрій у масове виробництво.

Пристрій працюватиме наступним чином: на голову пілот надягатиме шолом, до якого підключені електроди. По цих електродах інформація стосовно мозкової активності передаватиметься на комп’ютер. Розроблена вченими програма зможе розшифровувати отримані з енцефалограми сигнали, перетворюючи їх на відповідні команди. Отримуючи ці команди, всі ручки і штурвал самостійно почнуть їх виконувати, що й дозволить керувати літаком.

Джерело: http://lenta.ru/news/2014/05/28/aircraft/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.