У Китаї навчилися підробляти... музеї Автор: lesya · Опубліковано: 27.05.2014 15:09 · Розділ: Події у світі

Уже давно в нашій уяві чітко укоренилося одне переконання: Китай – це країна підробок. Справді, цю країну можна вважати лідером з випуску низькопробної продукції, що або копіює, або намагається скопіювати продукцію знаменитих брендів. В результаті на ринок виходять кросівки «Адібас», футболки «Майк», чи спортивні костюми «Нума».

Та й не тільки до китайських підробок ми ставимося упереджено – переважна більшість дешевих товарів, які заполонили вітчизняний ринок, виготовлено у Китаї, і про такий критерій, як якість, тут говорити не доводиться – доцільніше вести мову про повну відсутність якості.

Втім, є компанії, які виробляють і справді хороший товар. Але як довести споживачеві, що не всі китайці одним ликом шиті, і що навіть в цій країні, що кишить підпільними виробництвами, може бути товар, не гірший, ніж у Європі? Тут на допомогу приходить сертификация ИСО 9001 – комплекс процедур, спрямованих на перевірку якості товару згідно з міжнародними стандартами. Підприємці, у яких є такий сертифікат, можуть не переживати: їм легко вдасться подолати всі упередження, розширивши коло споживачів.

Але таких компаній зовсім небагато – переважна більшість виробників все ще йде второваним шляхом підробок та копій. Лише за минулий рік місцевий суд розглянув 320 тисяч справ, пов’язаних з порушенням авторських прав і виробництвом підробок, а під арешт потрапили 53 тисячі підозрюваних.

Все дійшло до того, що у Китаї час від часу навіть з’являються підроблені музеї. Один з таких цими днями було розвінчано в місті Телін провінції Ляонін. Цей приватний музей був буквально нашпигований підробленими експонатами.

Серед фальшивих експонатів - меч династії Цин, вартість якого, за оцінками експертів, повинна була б скласти дев’ятнадцять мільйонів доларів. Найближчим часом суд повинен прийняти рішення про закриття музею.

В музеї «Лучен» з восьми тисяч експонатів більше третини виявилися підробленими.

Музей було відкрито у 2009 році, а оскільки він був не надто великою музейною одиницею, експерти так і не зволили перевірити його експонати…

До речі, це вже не перший скандал, пов’язаний з підробкою предметів культури та історії. Минулого року тут закрили музей «Центр патріотичного виховання», в якому всі експонати були фальшивими. Цікаво, що відвідувачі довший час не помічали кількох пікантних дрібниць. Наприклад, того, що на кераміці, датованій 2700 р до н.е., красувалися сучасні ієрогліфи та навіть… мультиплікаційні герої.


Інші новини розділу