Норвезький художник приготував і з'їв власне стегно Автор: lesya · Опубліковано: 26.05.2014 23:37 · Розділ: Культура

На що тільки не піде людина во ім’я мистецтва – хтось відрізає собі вуха, хтось привселюдно «несе» яйця, а хтось поїдає частини власного тіла, знімаючи все на камеру, а потім демонструючи публіці.

Власне, так і вчинив один норвезький художник-концептуаліст, який в рамках виставки, що проходила цими днями в Академії сучасного мистецтва в Тромсі, показав публіці незвичне, моторошне і огидне шоу. Митець, якщо його можна так назвати, продемонстрував процес видалення лікарями його стегнової кістки і розповів, як з'їв частину власного стегна.

Насправді, якщо б не бажання зжерти власну плоть, все було б не так огидно (хоча вегани, схоже, дотримуються іншої думки, мовляв, чим людська плоть краща чи гірша за плоть тварин). Справа в тому, що Селвік народився з деформованим стегном і, фактично, був прикутим до ліжка протягом кількох років. Після однієї з операцій хлопець зміг пересуватися на інвалідному візку та за допомогою милиць. Однак нестерпні болі настільки дошкуляли чоловікові, що він по-справжньому зненавидів остогидлу кістку.

Після кількох невдалих операцій Олександр погодився замінити тазестегновий суглоб металевим імплантом.

І ось, наважившись на операцію, художник почав благати лікарів, щоби вони дозволили йому зняти всю операцію на камеру. А ще він просив, щоб кістку, витягнуту зі стегна, йому повернули. Після довгих вмовлянь, коли у медиків закінчилися аргументи, вони врешті-решт пристали на пропозицію Селвіка.

Спершу хлопець планував перетворити кістку на експонат виставки. Однак згодом він зрозумів, що має неабияке бажання приготувати страву з власного стегна, тим більше, що його подруги не було вдома.

«Коли моя дівчина була на роботі, я приготував собі вечерю», - говорить хлопець. Поїдання власного стегна стало свого роду катарсисом, адже протягом довгих років суглоб був проблемою для молодого художника. Нарешті він вирішив все змінити, вдихнувши в кістку дух романтики.

Щоправда, м’яса на кістці було надто мало, щоб приготувати повноцінну страву. Та все ж смак власної плоті йому таки вдалося відчути. М’ясо він приготував з картоплею і панірувальними сухарями, і запив всі ці «ласощі» келихом вина.

М’ясо норвежцеві сподобалося – на смак воно скидалося на м’ясо дикого барана.

Шоу Олександра, представлене на виставці, включає в себе відео операції та розповідь художника про свою трапезу.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?