Одкровення однієї росіянки: дев'ять причин, чому кожному слід втікати з Росії Автор: lesya · Опубліковано: 28.06.2014 15:26 · Розділ: Суспільство

Взаємини з росіянами в багатьох наших співвітчизників в силу політичних обставин стали доволі напруженими. Як ставитися до Росії та її населення в цілому, сприймати чи не сприймати політику російського уряду – особиста справа кожного, головне – щоб особиста думка залишалася особистою, а не претендувала на істину.

Як і в кожній державі, серед росіян – чимало таких, які незадоволені рівнем власного життя та багатьма іншими суспільними обставинами. Трохи раніше на сайті gazeta.ru з’явилася досить цікава стаття, у якій автор називає дев’ять причин, чому з Росії варто виїхати кожному. І саме ці причини є найбільш нагальними проблемами російського сьогодення.

Хотілося б внести невелике уточнення: автор статті є представником одного з таборів, в той час як у Росії є багато тих, кому все до вподоби: вони не лише не хочуть покидати своїх домівок, вирушаючи в пошуках кращого життя кудись в Європу чи США, але й готові здавати экзамен для получения гражданства РФ – для них краще життя – це і є робота на безкраїх теренах сусідньої нам держави.

Однак повернімося до авторки статті, що з’явилася раніше на сторінках одного з найбільш популярних видань Рунету. Автор зауважує, що їй, молодій двадцятип’ятирічній жінці неабияк хочеться з Росії втекти – і не тому, що вона не любить свою батьківщину, а тому, що хоче звичайного нормального життя. І таких причин у автора назбиралося дев’ять.

1. Перше і досить болісне питання – це питання безпеки. Точніше, навіть не про безпеку, а про її відсутність. Військовим купують нові форми, а міліцію перейменовують в поліцію. Та чи можна назвати це реформами? Очевидно, ні, якщо для багатьох поліцейський – це не страж закону і помічник в біді, а, як мінімум, неприємність, як максимум – грабіжник. Точно ні, якщо у водійських правах покояться кілька купюр – про всяк випадок, якщо за порушення прав раптом зупинить інспектор…

Знамениті російські дороги (фото з trinixy.ru)
Знамениті російські дороги (фото з trinixy.ru)

«Зі стадії «поліція нічого не робить, тому від неї немає толку» ми зійшли на новий щабель «поліція багато чого робить, тому її варто остерігатися»», - пише автор.

2. Другий момент - здоров'я. Навіть маючи медичну страховку та гроші на послуги, які в її вартість не входять, ми не можемо бути певні, що нас полікують добре. Перед тим, як піти до лікаря, автор статті зізнається, що їй доводить проконсультуватися з усіма друзями й знайомими, щоб отримати хоч якусь гарантію того, що вона потрапить до спеціаліста. Так, чого вартий, приміром, стоматолог, який може знайти карієс в імплантованому зубі?..

Несанкціоновані клініки, лікарі, що не мають дозволу на медичну діяльність, всюди неуцтво і недбалість, і все це спрямоване на те, щоб виманити грошики у середньостатистичного росіянина.

3. Залишає бажати кращого і рівень освіти. З появою Інтернету ситуація загострилася ще більше – реферати скачуються з Мережі, а курсову чи дипломну можна купити. Звідси випливає наступний пункт:

4. Непрофесіоналізм. Якщо все йтиме наміченим шляхом, зовсім скоро люди можуть розучитися читати. Непрофесіоналізм панує всюди – від медичних установ до пралень, роздумує автор.

5. Не менш болючим залишається і питання нерухомості – далеко не у кожного є можливість придбати помешкання в тому місті, де вони проживають і працюють. Так, продавши стареньку квартиру-розвалюху на околиці Москви, можна придбати замок в Чехії. Звісно, мешкати у замку буде не кожен, та все ж… Та й нема гарантії, що через проведення чергової Олімпіади ваш дім не піддадуть знесенню.

6. Розгул корупції. Горе тим, хто хабарі в Росії давати не вміє - навіть компанія Ікеа вирішила згорнути свій бізнес в Росії, не витримавши «чесної» конкуренції.

7. Неякісна продукція, при чому в усіх сферах – від автопрому до вбрання та харчування. Та це не заважає продавцям суттєво завищувати ціни на всю продукцію.

8. Наступний пункт – відсутність прав і свобод особистості. Цей пункт, на думку автора, особливого пояснення не потребує.

9. Останній момент, вважає автор статті, є найбільш болючим. Це так званий «синдром вахтера», простіше кажучи, неповага до інших, нетерпимість, яка іноді навіть межує з фашизмом. Це кондуктор, яка верещить на стареньку, що надто довго шукає проїзний, це нахабна працівниця реєстратури в міській поліклініці, це колега по роботі, що краде додому стиплер, а потім дивується, чому в уряді одні злодії, це шкільний учитель, що називає учнів тупими виродками, і вихователь дитсадку, який заклеює дітлахам роти скотчем…

Москва (фото з bestmaps.ru)
Москва (фото з bestmaps.ru)

Власне, все це і змушує, на думку автора, свідому російську молодь втікати за кордон…

Прочитати оригінал статті можна за посиланням http://www.gazeta.ru/realty/2011/08/17_e_3735725.shtml


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.