7 порад, що допоможуть вчити іноземну дітям Автор: lesya · Опубліковано: 22.05.2014 14:17 · Розділ: Освіта

Фото з www.liveinternet.ru
Фото з www.liveinternet.ru

Всі ми знаємо, що мозок малих дітей набагато краще сприймає і запам’ятовує нову інформацію – він ще не захаращений мільйонами гігабайт непотрібної інформації, тож жваво і активно запам’ятовує все, що ми йому подаємо. Саме тому вивченням іноземних мов краще займатися в дитинстві – здобуті в ранньому віці знання залишаться на все життя. Та якщо у дорослого є чітка мотивація до вивчення іноземної, то у дітей такої мотивації нема. Тому вони потребують особливого підходу. Фахівці виділяють кілька основних моментів, на які першочергово варто звернути увагу, якщо ви хочете, щоб ваша дитина освоїла іноземну мову.

1. По-перше, запам’ятайте одну просту істину: у всіх до єдиного є здатність до вивчення іноземних мов. Немає таких дітей, у яких, як кажуть, відсутня вроджена схильність до англійської, іспанської, італійської – словом, іноземної в цілому. Все це – безглузда маячня, вигадана ледачими батьками та невмілими вчителями.

В нашому головному мозку нема такої зони, яка б відповідала за вивчення іноземної мови, тому говорити про вроджені здібності чи їх відсутність не доводиться. Власне, вивчення іноземної – це складний комплексний процес, що включає в себе логічне мислення, тренування уваги, розвиток уяви та творчих здібностей.

2. Іноземна мова стає тим легшою для сприйняття, чим цікавіше дитині її вивчати. Нудне запам’ятовування і відсутність розуміння – ось головні вороги навчального процесу.

Присвятіть трохи свого часу дитині: вивчаючи нові слова, малюйте картинки-ілюстрації, комікси. Додайте творчості та креативу до процесу навчання.

3. Якщо дозволяють фінанси, відправте дитину на канікули за кордон: каникулярные программы за рубежом, пропоновані сьогодні багатьма навчальними центрами, дозволять дитині не лише гарно відпочити, але й значно покращити свої навики іноземної мови. В таких дитячих мовних таборах застосовуються нові інтерактивні підходи, плюс юний учень занурюється у мовне середовище. Ігрова форма занять дозволяє долати мовний бар’єр – словом, на таких канікулах дитина створить потужну базу для подальшого вивчення іноземної мови.

Щоправда, тут є певні обмеження, здебільшого вікові: в табори беруть дітей старших, як правило з 14 років, хоча є такі, які пропонують поїздку і десятирічним.

4. Частіше вмикайте дитині пісні тією мовою, яку вивчаєте, при чому пісня повинна відповідати віку школяра. Справа в тому, що багато дітей мають краще розвинену слухову пам'ять, тож запам’ятовування під музику проходитиме набагато ефективніше, ніж без неї.

Музика розслабляє, розвиває почуття ритму і сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

5. Не шкодуйте коштів на репетитора, якщо раптом дитина відстала у навчанні. Індивідуальний учитель попрацює над дитячою вимовою, допоможе наздогнати пропущений матеріал, а також роз’яснить найбільш незрозумілі місця.

6. Виробляйте в дитини правильну мотивацію, поясніть їй, чому так важливо вчити, для прикладу, англійську. Розказуйте цікаві історії про Англію, а може, навіть заплануйте екскурсію в цю країну. Якщо дитина чітко усвідомить мету, навчання піде набагато швидшими темпами.

7. Діти люблять компанію, і якщо у вашої малечі раптово зник інтерес до іноземної, візьміться за вивчення мови самі: і вам знадобиться, і дитині своїй ви станете в пригоді.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.