У Британії в продаж надійшов телефон для сліпих Автор: lesya · Опубліковано: 21.05.2014 15:25 · Розділ: Мобільний зв’язок

Мобільні телефони змінили наше життя, перевернувши його з ніг на голову: ми стали оперативні і доступні. Уявити себе без мобільного сьогодні практично неможливо, адже ми відвикли заздалегідь домовлятися про зустріч, відвикли користуватися стаціонарними телефонами і робити ще багато інших речей.

Та, на жаль, далеко не всі можуть користуватися перевагами мобільних телефонів – немає такої можливості у глухих та сліпих людей.

Втім, останні зовсім скоро отримають можливість використовувати буквально всі переваги мобільного зв’язку.

Фото з сайту www.novate.ru
Фото з сайту www.novate.ru

Так, цими днями у Великобританії в продаж надійшов перший у світі мобільний телефон, що враховує потреби та можливості сліпих людей. Розроблений він співробітниками компанії OwnFone.

Дизайн телефону – максимально мінімалістський, та й, зрештою, призначений він саме для зв’язку, а не всіляких там витребеньок. Кожен екземпляр такого пристрою створюватиметься на замовлення, з максимальним урахуванням потреб кожного користувача. Замість звичайних кнопок на корпусі буде всього чотири кнопки, за якими можна буде закріпити найважливіші номери абонентів. Це в першу чергу номери екстрених служб, телефонні номери рідних та близьких і колег по роботі. Очевидно, за однією кнопкою можна буде закріпити кілька номерів, а регулювати телефонні дзвінки доведеться кількістю натискань.

Кожну кнопку підпишуть шрифтом Брайля - тактильною писемністю для незрячих. Корпус оснастять ще двома кнопками – кнопкою прийому та відбою виклику. Вартість пристрою, за словами розробників, не перевищить ста доларів.

До речі, компанія OwnFone – не єдна, що взялася за створення пристрою, покликаного полегшити життя незрячих людей. Раніше схожий пристрій було винайдено в Індії. Щоправда, він дозволяє не лише здійснювати дзвінки, але й читати інформацію, що приходить на смартфон.

Розробник пристрою, що на даний час мешкає в Індії, оснастив свій телефон спеціальним екраном, здатним трансформувати будь-який текст на текст, написаний шрифтом Брайля.

Принцип роботи екрану чимось скидається на технологію роботи матричних принтерів. Екран пристрою являє собою цілий набір голок крихітних розмірів, здатних підніматися і опускатися. Рухаючись у такий спосіб, вони формують рельєф, який можна відчути і розпізнати на дотик. Рельєф, зрозуміла річ, залежить від тексту, що висвітлюється на екрані.

Джерело: http://podrobnosti.ua/mobile/2014/05/21/976980.html

Інші новини розділу

 • Мобільний зв'язок стане безкоштовним?

  Мобільний зв'язок стане безкоштовним? · Anastasia · 21.11.2016 17:44

  Останнім часом вже звичні нам месенджери, такі як Viber, WhatsApp, Massеnger, все більше замінюють мобільні оператори. Пересічному українцю вигідніше зателефонувати безкоштовно, до того ж, звичка просто зайти і перевірити чи, раптом, хтось не написав дається в знаки.


 • Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів

  Apple навчить смартфони стежити за інтимним життям користувачів · lesya · 19.06.2015 17:16

  Регулярний секс настільки ж необхідний для здоров’я людини, як і фізичні навантаження та раціональне харчування. Проблема лише в тому, що через шалений ритм життя, стреси та підвищувану втомлюваність люди стають все рідше займатися сексом.


 • Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом

  Amazon розробляє функцію розблокування смартфона вухом · lesya · 17.06.2015 17:34

  На смартфонах та інших мобільний пристроях користувачі зберігають цінну інформацію, яку далеко не завжди хочуть бачити в руках сторонніх осіб. Це і особисті фото та листування, що можуть бути компрометуючими, і доступи до банківських рахунків та карт… З цієї причини розробники мобільних пристроїв і ПК намагаються удосконалити системи захисту, які б перекрили стороннім особам доступ до планшета, комп’ютера чи телефону користувача.

  Здавалося б, нічого складного тут немає: систему паролів ще ніхто не відміняв. Та біда в в тім, що користувачам іноді лінь придумувати складний пароль, та кожен раз при потребі скористатися телефоном вводити складну комбінацію. Лінь настільки, що вони готові ризикувати безпекою пристрою та особистих даних, тільки щоб не використовувати пароль.

  І ось розробники мобільних пристроїв вирішили оснастити свою продукцію новими суперсучасними системами, які дозволяють ідентифікувати користувача за сітківкою ока чи відбитком пальця - словом, за якимись унікальними даними, які сторонні особи не зможуть відтворити.


 • Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів

  Sony представила новий смартфон для любителів селфі та вампірів · lesya · 12.05.2015 17:51

  Виробник мобільної техніки компанія Sony Mobile Communications недавно представила новий смартфон. Xperia C4, що вийшов на зміну Xperia C3, орієнтований в першу чергу на тих, хто полюбляє робити селфі, а також на любителів вампірів.


 • Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора

  Фахівці розробляють sim-карту, яка дозволить змінювати оператора · lesya · 24.03.2015 20:01

  Ми любимо речі, які дозволяють нам економити. А цим користуються великі компанії, які в умовах високої конкуренції пропонують споживачеві акції та знижки, щоб у такий спосіб розширити клієнтську аудиторію.