Дослідники відшукали прототип Еркюля Пуаро Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2014 23:29 · Розділ: Культура

Знаменитий Еркюль Пуаро, герой детективних творів Агати Крісті, мав свій прототип. Ним, як з’ясували дослідники, ймовірніше за все, був один бельгієць.

Відповідне дослідження проводилося, як і слід було очікувати, британськими дослідниками. Однак цього разу до них приєдналися бельгійські колеги.

Провівши дослідження життя та творчості письменниці та проаналізувавши людей, з якими спілкувалася талановита британка, вчені дійшли висновку, що прототипом знаменитого сищика був службовець бельгійської жандармерії на ім’я Жак-Жозеф Амуар. Мешкав він у Британії, оскільки в якості біженця разом з сином Люсьєном в роки першої світової війни переїхав до Англії.

Агата Крісті познайомилася з бельгійським жандармом під час відпочинку в одному з курортних містечок на півдні Англії. Сталося це у Торквеї 6 січня 1915 року. Саме тоді Агата грала на фортепіано, а її слухачами якраз і були бельгійські біженці. Це був благодійний концерт.

Той факт, що знаменита британська письменниця, твори якої розкуповуються більше, ніж Біблія, брала участь у благодійному концерті, вдалося встановити Майклу Клеппу. Тоді Крісті було всього двадцять чотири роки. Бабуся Клеппа теж активно допомагала біженцям з Бельгії. Власне, вона й розказала про участь письменниці у концерті.

Дізнавшись про цей досить цікавий факт, Майкл Клепп надіслав запит в архів Ерсталя, щоб знайти хоч якусь інформацію про жандарма. В результаті він з’ясував, що Жак-Жозеф Амуар 1858 року народження втік до Британії з Бельгії разом зі своїм сином, який, однак, скоро помер, захворівши грипом-іспанкою. Хлопцеві було всього вісімнадцять.

Як війна скінчилася, чоловік повернувся додому в Бельгію. Там він прожив аж до 1944 року до самої своєї смерті. Жак-Жозеф прожив довге життя і помер у віці вісімдесяти шести років. У нього була донька, яка, вийшовши заміж, покинула Ерсталь. Тепер бельгійські дослідники намагаються розшукати її нащадків, щоб дізнатися більше про таємничого жандарма.

Вперше Еркюль Пуаро з’явився у книзі Агати Крісті «Загадкове пригода в Стайлз», яка побачила світ у 1920 році. Сама ж письменниця з цього приводу розмірковувала: «Кого я могла придумати? Вченого? Але що я знала про них? Школяра? Досить важко собі уявити. Тоді мені прийшла думка про бельгійських біженців, що мешкали неподалік від Торквея», - згадувала згодом Агата Крісті.

Джерело: http://news.my2k.ru/1923353/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?