Британська армія дозволить жінкам вбивати Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2014 17:44 · Розділ: Політика

Через кілька років британські жінки зможуть отримати право брати участь у ближніх боях – урядовці планують переглянути діючі сьогодні закони, надавши право представницям прекрасної статі воювати нарівні з чоловіками.

На сьогоднішній день в лавах британської армії перебуває шістнадцять тисяч жінок, а це приблизно десять відсотків всього особового складу. Втім, брати безпосередню участь у боях вони не можуть, як і не можуть служити в піхоті та бронетанкових підрозділах.

Однак ситуацію планують переглянути, а жінкам-військовослужбовцям надати право вбивати противника.

Фото з сайту ucrazy.ru
Фото з сайту ucrazy.ru

Зараз британські жінки можуть служити на передовій, однак брати участь безпосередньо в бойових діях, що передбачають можливість зіткнення з противником та його вбивство, права у них немає. І це неправильно, вважають британські законодавці, які готові надати жінкам ті ж можливості, що й чоловікам.

Вже до кінця цього року міністр оборони країни Філіп Хеммонд повинен подати на розгляд уряду відповідну доповідь. Однак самі правила переглянуть не раніше 2018 року.

За словами Філіпа, низка країн, серед яких США, Австралія, Канада, Франція та Ізраїль, дозволяють жінкам служити у бойових підрозділах. Настав час дати відповідний дозвіл і британській "слабкій" статі. За словами міністра оборони, армія повинна піти назустріч жінкам, охочим служити на передовій. Власне, на це і вказують загальноєвропейські директиви про гендерну рівність.

Востаннє цю ситуацію розглядали в 2010 році. Тоді у доповіді зауважувалося, що жінки і чоловіки, які служать пліч-о-пліч в невеликих підрозділах місяцями, повинні отримати однакові права і в плані бойових дій, інакше заборона на участь у ближніх боях може «підірвати згуртованість бойового загону».

На підтримку повного рівноправ’я в армії виступив і Вернон Коукер, міністр оборони «тіньового» лейбористського кабінету. Він переконаний, що збройні сили просто повинні переглянути існуючі правила, і висловив сподівання, що врешті-решт це станеться, й жінок урівняють в правах з чоловіками.

Як уже зазначалося вище, десять відсотків особового складу британської армії сьогодні – жінки. Всього їх шістнадцять тисяч, і добра половина була б не проти служити на передовій, виконуючи бойові завдання, які до цього часу виконують тільки чоловіки.

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.