Тварини стануть донорами для людей Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2014 15:22 · Розділ: Медицина

Фото з www.03clinic.ru
Фото з www.03clinic.ru

Медики могли б врятувати десятки тисяч життів, якщо б у них було достатньо донорських органів. Медицина сьогодні дозволила проводити трансплантацію значної частини внутрішніх органів, але ось проблему відторгнення подолати поки що не вдалося. Саме тому донора з відповідною групою крові та низкою інших показників знайти дуже важко, і тисячі життів обриваються, так і не дочекавшись черги на операцію.

Власне, проблема відторгнення трансплантованих органів і є однією з головних проблем трансплантації. Інакше людині могли б навіть пересаджувати органи тварин, схожих за будовою.

Та зовсім скоро ситуація може змінитися: останні експерименти показують, що вже найближчим часом медицина дійде до того рівня, коли трансплантація внутрішніх органів тварин людині стане можливою.

Недавно медикам в ході одного з експериментів вдалося пересадити серце свині бабуїну, і воно змогло функціонувати протягом п’ятисот днів. Щоправда, перед трансплантацією серце піддали генетичній модифікації, а імунну систему тварин пригнічували препаратами, щоб запобігти відторгненню.

За словами доктора Мухаммада Моюддіна, головного трансплантолога з американського національного інституту з дослідження серця, легенів і крові, якщо подальші експерименти з пересадкою органів тварин зазнають успіхів, сотні тисяч людських життів буде врятовано.

В результаті ксенотрансплантація зможе або повністю замінити хворі органи, або ж стати тимчасовим заходом, поки не з'явиться людський орган.

В ході експерименту вчені з серця свині видалили гени, які стають причиною відторгнення у людей. Їх замінили людськими генами, які не викликають імунної реакції. В якості донора було вибрано свиню, оскільки її серце за будовою нагадує людське. Крім того, ці тварини швидко ростуть і розвиваються.

Донорське серце помістили в черевну порожнину бабуїна. При цьому серце у мавпи не видаляли, але донорський орган підключили до системи кровообігу тварин. Мавпам давали імунодепресивні препарати, і пересаджене серце змогло пропрацювати п’ятсот днів. Тепер, за словами дослідників, вони вийшли на новий етап, навчившись контролювати відторгнення.

Далі в ході досліджень серцем свині планують замінити серце бабуїна, а вже тоді, в разі успішних результатів, перейдуть до клінічних випробувань на людях.

Джерело: http://facepla.net/

Інші новини розділу