Десять правил вивчення іноземної від Като Ломб - жінки, що знала 16 мов Автор: lesya · Опубліковано: 19.05.2014 13:52 · Розділ: Освіта

Відома Като Ломб за освітою була хіміком, та це не завадило їй оволодіти шістнадцятьма мовами світу. Жінка стала одним із перших перекладачів, що могли працювати синхронно. Синхронний переклад вона здійснювала з восьми мов, решту ж вісім вона розуміла і з ними працювала.

Сьогодні в кожного з нас є куди більше можливостей у вивченні іноземної. Це й можливість онлайн самостоятельного изучения английского язика, і можливість спілкуватися з живими носіями мови, і різні аудіокасети та відеоуроки – всього цього у Като не було, та вона все-таки зуміла виявити неабияку настирливість при вивченні іноземних.

Згодом Като написала бестселер, в якому сформулювала десять простих правил успішного оволодіння іноземними мовами.

1. Като Ломб впевнена, що вивченням іноземної мови слід займатися щодня. Це ніби спорт – хочете мати міцні м’язи – систематично їх тренуйте, хочете оволодіти, для прикладу, англійською, - виділяйте хоча б десять-п’ятнадцять хвилин щодня на прочитання текстів, вивчення нових фраз чи повторення освоєного раніше.

2. Якщо у вас надто швидко зникає бажання вивчити мову, створіть власний алгоритм занять: трохи позаймайтеся, тоді послухайте музику чи сходіть на прогулянку, далі знову приступіть до вивчення.

Като Ломб
Като Ломб

3. Достатньо уваги приділяйте контексту, адже самі слова – ніщо. Вивчаючи слово у контексті, ви запам’ятаєте набагато більше нової лексики: «strong wind» - одне зі слів автоматично викликає в пам’яті інше.

4. Занотовуйте. Виписуйте окремі фрази і намагайтеся максимально повно використовувати їх у діалогах.

5. Змусьте оточуючий світ працювати на вас: все, що бачите чи чуєте довкола, намагайтеся перекласти на мову, яку вивчаєте. Це можуть бути і рекламні вивіски, і новини, і уривки пісень, і навіть окремо почуті фрази, кинуті перехожими.

6. Зубрити – теж корисно, ось тільки перед тим, як вивчити щось напам’ять, ретельно перевірте правильність матеріалу.

7. Вивчені фрази перетворюйте так, щоб вони звучали від першої особи, а вже тоді намагайтеся запам’ятати.

8. Ви ніколи не вивчите іноземну мову ізольовано. Робити вправи і просто слухати викладача – помилковий підхід. Фільми, книги, музика і спілкування з носіями мови – тільки так ви зможете в короткі терміни досконало оволодіти іноземною.

9. Не варто боятися помилок – справжню загрозу становлять тільки невиправлені помилки. Тому ретельно перевіряйте і виправляйте весь матеріал.

10. Впевненість – понад усе! Приступаючи до вивчення іноземної, ви повинні бути певні, що оволодієте нею, інакше затія заздалегідь приречена на провал.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.