Користувачі Google отримали "право бути забутими" Автор: lesya · Опубліковано: 17.05.2014 09:53 · Розділ: Події у світі

Цими днями представники Європейського суду - вищої судової інстанція Європейського Союзу – прийняли рішення, згідно з яким деякі користувачі Google отримають «право бути забутими». Тепер звичайні громадяни можуть вимагати від Інтернет-гіганта видаляти посилання на застарілу або неактуальну інформацію, яка їх стосується.

Рішення було прийнято після того, як один мешканець Іспанії подав скаргу на Google через те, що посилання на сайт аукціону, в рамках якого його дім було продано для сплати боргів, є посяганням на його приватне життя. Справа в тому, що посиланню, що висіло на сайті, «виповнилося» шістнадцять років.

Однак представники Google не згодні з таким рішенням, оскільки вважають будь-які спроби змусити компанію видаляти інформацію зі своїх серверів є свого роду цензурою. Тому вони вважають, що рішення Європейського суду є «розчаровуючим для інтернет-пошуковиків і видавців в режимі онлайн".
Найближчим часом у компанії мають намір «обміркувати» можливі наслідки рішення, прийнятого Європейським судом. Справа в тому, що, за словами Google, компанія не контролює інформацію, а лише дає посилання на неї. Сама ж інформація опублікована на інших сайтах в Інтернеті.

Фото з сайту www.dp.ru
Фото з сайту www.dp.ru

Прийняте рішення змусить пошуковикам змінити певні правила пошуку, що навряд чи сподобається користувачам.

План прийняття законопроекту, згідно з яким користувачі Інтернету мають право вимагати знищення особистої інформації в Інтернеті, було оприлюднено ще в 2012 році.

Однак уряд Великобританії не згідний з рішенням Європейського суду, як і з законопроектом в цілому. Більше того, він закликає не виконувати рішення, яке, як кажуть британські урядовці, «не відповідає дійсності».

А все почалося в 2009 році. Тоді адвокат Маріо Костех Гонсалес подав скаргу в іспанське Агентство з захисту особистих даних: йому не сподобалося те, що його ім’я, вбите в пошуковик, виводило посилання на статті шістнадцятирічної давності, в яких розповідалося про вимушений продаж будинку адвоката з молотка задля сплати боргів.

Питання вирішилося багато років тому, тому тепер ця інформація не актуальна. Однак газета, на сторінках якої було опубліковано статтю, відмовилася видаляти інформацію зі свого сайту. Тоді агентство зажадало від Google, щоб компанія видалила посилання, що ведуть до статті. Але і в Google не погодилися. Та суд, як бачимо, вирішив інакше.

Джерело: http://gblor.ru/

Інші новини розділу