У Британії запустили портал вікторіанської літератури Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2014 15:16 · Розділ: Культура

Цими днями користувачі Інтернету отримали доступ до вельми цікавих літературних документів - британська бібліотека запустила портал, на якому міститься більше тисячі цінних джерел літератури вікторіанської епохи та не менш цінні зразки класичної літератури.

На новоствореному сайті можна відшукати такі документи, як найперший рукопис Шарлоти Бронте, записи зі щоденника Джейн Остін про те, що один з її знайомих не прийняв «Гордість і упередження» за гідну літературу, чернетки Оскара Уайльда, деякі вірші Персі Шеллі тощо.

Представники бібліотеки, які й стали ініціаторами запуску сайту, розповіли, що прийняли рішення створити ресурс після того, як були опубліковані дані опитування, згідно з якими більше вісімдесяти відсотків британських педагогів сумніваються з приводу того, що їхні учні здатні ідентифікувати себе з героями класичної літератури. В опитуванні взяло участь п’ять сотень вчителів з навчальних закладів різного рівня.

В бібліотеці сподіваються, що публікація цінних джерел літератури приверне увагу учнів до рідкісних зразків літературної творчості.

До речі, у Британії досить серйозно ставляться до визнаних світом зразків класичного мистецтва. В минулому році, для прикладу, архів Британської бібліотеки було заповнено безкисневою атмосферою – щоб вберегти цінні книги від можливої пожежі та руйнування.

З цією метою було збудовано спеціальний архів, з якого майже повністю видалили кисень. Працівники бібліотеки доступу до архіву не мають – якщо є потреба дістати потрібні документи, вони можуть скористатися спеціальною роботизованою системою. Вона й розкладе документи по полицях після того, як їх буде використано.

Сховище було збудоване в минулому році, але його запуск запланований на 2014 рік. Безкисневий архів герметизують, а документи в ньому зберігатимуться на стелажах, розташованих вздовж стін сховища. Між стелажами встановлять спеціальні рейки, по яких рухатимуться три крани. Щоб отримати той чи інший документ, достатньо буде вказати координати необхідного вам джерела. Робот братиме документ, відвозитиме його до виходу й поміщатиме в спеціальний герметично ізольований блок, який добиратиметься до кінцевого місця призначення на спеціальному транспортері.

Щоб отримати одну газету на сімсот п’ятдесят сторінок, знадобиться близько двох днів. Та якщо зважити на руйнівний вплив кисню на старий папір, можна й зачекати. Та й від пожежі архіви будуть збережені.

Джерело: http://www.gazeta.ru/science/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?