Як врятувати мізки: сім правил інформаційної дієти Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2014 13:50 · Розділ: Нові технології

Інтернет приніс людству багато доброго і докорінно змінив наше життя. Втім, він таїть в собі і цілу низку небезпек, про які спеціалісти останнім часом говорять все частіше.

Так, уявити без Мережі сучасне життя практично неможливо. Банківські операції, грошові перерахунки, спілкування та обмін інформацією – все це робиться за допомогою Інтернету. Проник він і в сферу бізнесу.

Інтернет зробив нас мобільним і дозволив бути в курсі всіх подій. Втім, як твердять експерти, в цьому й криється одна з основних його небезпек. Так, нескінченний потік новин, інформація та дезінформація, запеклі дискусії та гори негативу - від усього цього наші мізки деколи хочуть вибухнути. Як результат – перевтома, стрес, депресія й інші не менш «приємні» наслідки.

Щоб всього цього уникнути, ми повинні навчитися розвантажувати свій мозок, регулюючи особливим чином потік інформації, що йде до нас з Інтернету.

1. Наш мозок не здатен одночасно аналізувати різнотипну інформацію: то мода, то культура, то політика. За короткий період часу він просто закипає від такого перенавантаження. В людей, які люблять читати всього по трохи, виникає депресія і апатія, псується настрій і знижується реакція на зовнішні подразники. Цього не відбувається, якщо потрохи структурувати інформацію. Грубо кажучи, вранці читаємо про моду, увечері – про політику. Дослідники радять приділяти по 20-30 хвилин лише певним темам – так і інформація запам’ятовуватиметься краще, і почуватиметеся ви куди веселішим.

2. Концентруйте увагу на регіональних новинах – чим глибша локалізація, тим корисніші новини для психіки, адже людей менше турбують новини районів, де вони мешкають, ніж новини Всесвіту.

3. Психологи Єльського університету провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що читання заголовків чинить негативний вплив на наш мозок, тоді як підзаголовки – ні. Заголовки після певного часу створюють в нашій голові хаос, і ми вже не можемо розібратися, що до чого. Підзаголовки ж більш структуровані, і навіть те, що вони довші, не заважає їм бути кориснішими для нашого мозку.

4. Ніколи не читайте новини натщесерце, особливо після сну: механізми споживання (інформації та їжі) мають між собою багато спільного, і мозок реагує на них схожими імпульсами. В результаті, якщо ви читаєте зранку, мозок отримує помилковий сигнал, і поки він його розпізнає, у вас зіпсується настрій, а робота ніяк не братиметься до рук.

5. Старайтесь скоротити кількість новин, які ви читаєте зі смартфону. Великий екран набагато зручніший для сприйняття, і навіть якщо ви читаєте в офісі, це не завадить вам відчувати меншу втому, ніж ті, хто читає інформацію з невеликих дисплеїв смартфону у невимушеній! атмосфері. Інформація з великого екрану запам’ятовується краще.

6. Намагайтеся читати довгі новини перед тим, як перейти до коротких, хоч це й суперечить логіці. Згідно з твердженням американських експертів, читання довгих текстів тренує і заспокоює мізки, в результаті чого ми менше втомлюємося і краще фільтруємо інформацію.

7. Деколи краще переглядати новини, ніж їх перечитувати. За словами Деніела Сіберга, телевізійні новинні сюжети - це легка дієтична закуска на тлі калорійного контенту інформаційних сайтів.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.