Представлено новий вид цитрусових без кісточок Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.08.2009 09:36 · Розділ: Природа

Дослідники з університету Каліфорнії в Ріверсайдi (UC Riverside) представили для комерційного вирощування новий цитрусовий фрукт під назвою DaisySL (від Daisy SeedLess, "Дейзі без кісточок"). DaisySL це мандарин з ніжною м'якоттю, де міститься приємний та ароматний сік. Шкірка фрукта яскраво-помаранчева, тонка і легко відділяється. "Ми особливо раді тому, що нам вдалося отримати плоди майже без кісточок", - розповідає професор генетики Мікель Руз (Mikeal Roose).

В Ріверсайді плоди дозрівають до середини грудня і зберігають свої властивості аж до кінця лютого, хоча краще за все збирати урожай з початку січня до початку лютого. Кожен мандарин має приблизно 68 міліметрів у діаметрі і важить близько 135 грам (в середньому в одному плоді близько 43% соку і не більше двох зерен). Тімоті Уільямс (Timothy Williams), один із селекціонерів, які брали участь у створенні DaisySL, вважає, що біологам дуже пощастило з початковими рослинами. Саме тому вдалося отримати цитрусові з приємним зовнішнім виглядом, особливим смаком і майже повною відсутністю насіння.

З того часу, як Вільямс і Руз отримали перший вартий уваги плід, минуло вісім років. Зараз вчені працюють над покращенням характеристик рослини.

Джерело orakul.lv


Інші новини розділу