Через 25 років в світі з'явиться перший трильйонер Автор: lesya · Опубліковано: 14.05.2014 19:43 · Розділ: Економіка

Суспільна нерівність була завжди, і завжди існували багаті та бідні. З часом, говорять експерти, вона тільки загострюватиметься. І якщо сьогодні в світі є мільйонери та мільярдери, то через двадцять п’ять років світ дізнається про першого трильйонера. Згідно з прогнозами, він буде мешканцем США або Індії.

На даний час головним претендентом на звання «трильйонера» є Білл Гейтс – це якщо його компанія розвиватиметься такими ж темпами, як сьогодні, роздумує кореспондент La Repubblica Енріко Франческіні.

«Колись була така телепередача «Хто хоче стати мільйонером». Сьогодні доцільніше було б назвати її «Хто хоче стати мільярдером». Та зовсім скоро вершини багатства вимірюватимуться трильйонами, - пише кореспондент.

Згідно з розрахунками лондонського експерта Боба Лорда, перший трильйонер з’явиться десь через двадцять п’ять років, тобто в 2039. Такі дані з’явилися цими днями на сторінках сайту, присвяченого швидким темпам зростання економічної нерівності.

Поки що найбільше шансів стати першим трильйонером є у засновника корпорації Microsoft Білла Гейтса. За оцінками експертів Forbes, статки п’ятдесятивосьмирічного мільярдера вимірюються сумою в сімдесят два мільярди доларів. Тому якщо його компанія не знизить темпів розвитку, він, очевидно, і збільшить свої статки до заповітного трильйона.

Втім, є й інші думки: на думку іншого лондонського експерта, співробітника консалтингової фірми Wealth Insight Олівера Вільямса, пройде куди більше часу перш ніж з’явиться перший «трильйонер». Ним, скоріше за все, стане якийсь винахідник, що створить якусь новинку, яка змінить світ – на кшталт того ж Гейтса, який змінив світ винаходом персонального комп’ютера. При цьому винахід може стосуватися зовсім іншої сфери: це може бути, для прикладу, рішення глобальної проблеми з браком питної води або ж щось таке, чого світ не потребував до того моменту, поки це щось не було винайдено – як, наприклад, Facebook.

Через сорок років кількість трильйонерів збільшиться до одинадцяти – такі розрахунки представили експерти інвестиційного банку CreditSuisse.

Втім, дата, пише кореспондент, неважлива. Суть питання не в тому: головне те, що обмежена купка людей невпинно багатітиме, і прірва між бідними і багатими невпинно зростатиме. Щоб не допустити цього, необхідно ввести високий податок на розкіш.

До речі, згідно з даними Лондонської благодійної організації Oxfam, вісімдесят п’ять найбагатших людей світу володіють таким же колективним станом, що й найбідніша половина населення Землі, а це цілих три з половиною мільярди людей.

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.