Google заплатить один мільйон доларів за винахід дешевої сонячної електростанції Автор: lesya · Опубліковано: 13.05.2014 22:44 · Розділ: Нові технології

Альтернативні джерела енергії привертають все більше уваги як потужних компаній, так і рядових користувачів. Справді, тарифи на електроенергію піднімаються, і стає все більше охочих перейти на автономні джерела виробництва електроенергії.

Та й загроза екології, яку несуть в собі традиційні станції виробництва електроенергії, сягає страхітливих масштабів. Саме тому люди в цілому світі намагаються використовувати енергію сонця і вітру. В першу чергу це стосується великих виробників, адже вони подають приклад всім іншим.

Фото з сайту inkerman.org
Фото з сайту inkerman.org

Компанія Google не стала винятком – вона вже не вперше демонструє шанобливе ставлення до оточуючої природи, впроваджуючи нові екологічні методи виробництва. І, до речі, не шкодує грошей на будівництво електростанцій для виробництва альтернативної електроенергії.

Для прикладу, представники Google недавно оголосили про конкурс на створення компактного перетворювача постійного струму в змінний, що входить до складу сонячних електростанцій. Той, кому вдасться створити такий інвертор, отримає винагороду в розмірі одного мільйона доларів.

За даними CNews, компанія розповіла про конкурс на заході, що проходив у магазині Wal-Mart в Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Власне, в рамках цього заходу президент США Барак Обама вже вкотре підняв проблему незворотних змін клімату, які несе за собою життєдіяльність людства. І знову піднялося питання отримання сонячної енергії.

Поки що будівництво сонячних електростанцій пов’язане з цілою низкою проблем та труднощів. Справа в тому, що в ланцюзі фотоелектричного елемента сонячної батареї виникає постійний струм, а для живлення побутових приладів і стандартного освітлювального устаткування потрібен змінний струм. Існуючі на сьогоднішній день інвертори вирішують цю проблему, але вони відрізняються надто великими габаритами і великою вагою.

Крім того, інвертор є найдорожчим елементом системи сонячної електростанції, що й робить масове використання сонячної енергії поки що неможливим.

Так, в останні роки вартість фотоелектричних елементів сонячних електростанцій знизилася в декілька разів, а ось вартість інвертора стоїть на місці. Якщо, для прикладу, вартість фотоелементів в батареї, як і вартість інвертора, десять років тому складала п’ятдесят доларів, то сьогодні вартість фотоелементів складає всього десять доларів, в той час як вартість перетворювача струму так і зависла на позначці п’ятдесят.

В результаті Google вирішила здешевити вартість сонячної електростанції. В цілому ж, компанія витратила близько мільярда доларів на різноманітні проекти з видобутку відновлюваної енергії.

Джерело: http://www.runyweb.com/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.