У Китаї збудують найдовшу у світі залізничну магістраль, яка прокладе шлях з Китаю до США Автор: lesya · Опубліковано: 13.05.2014 12:58 · Розділ: Нові технології

Тунель проходитиме під водою (фото з inpress.ua)
Тунель проходитиме під водою (фото з inpress.ua)

Останнім часом Китай вийшов на новий рівень економічного розвитку. І попри те, що рівень життя частини китайського населення залишає бажати кращого, саме ця країна є передовою в багатьох галузях.

Так, саме у Китаї будують найбільші у світі хмарочоси, тут з’являються найбільші будівлі та найдовші мости. Крім того, при будівництві використовуються найновіші технологій – втім, із застосуванням інноваційних рішень Китай явно не пасе задніх.

В Китаї виробляється сила силенна автомобілів і цифрової техніки, при чому під контролем провідних світових виробників, що стає гарантом якості виготовленої продукції. Тут проходять різноманітні виставки, і дедалі більше людей цікавляться цією країною. Якщо проаналізувати запити користувачів Інтернету, що стосуються Піднебесної, то вони дуже і дужу різнобічні: выставки в Китае, Гуанчжоу, работа в Китае, грузы тощо. Цікавить користувачів і оптові закупки в Китаї, меблеві тури та багато чого іншого.

А недавно з’явилася інформація, що Китай планує збудувати найдовшу залізничну магістраль світу. Залізнична лінія буде довшою, ніж сьогоднішній рекордсмен - Транссибірська магістраль, і прямуватиме вона прямісінько до США.

Довжина нової залізничної гілки, що йтиме через Південь Китаю до Канади, а відтак до США, складе 12 800 кілометрів, і на подорож до США з Піднебесної доведеться витратити не більше двох днів. Для порівняння: довжина екватора має трохи більше сорока тисяч кілометрів, а відстань від Львова до Сіднея складає 15 000 кілометрів.

Втім, невідомо, чи сподобаються такі амбітні плани Китаю Канаді, Росії та США, але, як переконують китайські ініціатори будівництва залізниці, вона стане чудовою альтернативою дорогим авіаперельотам.

Залізниця прокладе шлях під водою, і залізничний тунель буде вчетверо довшим, ніж Євротунель, що з'єднує між собою Францію і Великобританію.

Поки що плани з будівництва найдовшої у світі залізничної магістралі далекі від остаточного завершення. Втім, передбачається, що саме Китай стане основним джерелом фінансування проекту, оскільки він міцно зайняв лідерські позиції з виробництва високошвидкісних поїздів в цілому світі.

Так, саме у Китаї було збудовано найбільшу в світі високошвидкісну залізничну мережу для надшвидких поїздів протяжністю в десять тисяч кілометрів. А гілка довжиною 2300 кілометрів з’єднує Китай і Гуанчжоу. По ній потяг рухаються з постійною швидкістю в 270 км/год, тож подолати цю відстань можна за якихось вісім годин.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.