Найменший у світі комікс вмістився на людській волосині Автор: lesya · Опубліковано: 12.05.2014 21:28 · Розділ: Нові технології

Існує світ, до якого всі ми звикли: це люди, тварини, дерева та будинки. Але є світ інший, невидимий, побачити який можна під мікроскопом. Це крихітні мікроорганізми і бактерії, і навіть витвори мистецтва. Так, світом вже давно ходить слава про людей, що створюють шедеври, розгледіти які можна тільки під мікроскопом. Виставки їхніх робіт об’їздили чимало країн, а тепер колекція мікрошедеврів поповнилася ще одним екземпляром.

Так, можливо, вам доводилося чути, скільки уваги привернула до себе звичайна кінська волосина. Точніше, не так сама вона, як її вміст: вправний митець зумів помістити в відшліфовану до блиску волосину… вишукану троянду. Ще один екземпляр колекції – караван з семи верблюдів, що вмістився у вушку звичайнісінької голки.

Тепер же в світ вийшов комікс, що заслуговує називатися найменшим у світі. Справді, цей комікс вмістився… на людській волосині.

Ясна річ, прочитати його без мікроскопа не вийде. Щоб дізнатися, що ж намальоване на волосині, доведеться використовувати украй потужний і дорогий електронний мікроскоп.

Комікс оповідає історію такої собі Хуаніти, яка «в’яже планету». Він так і називається «Хуаніта в'яже планету» (Juanita Knits the Planet), і це досить незвична розповідь.

Над створенням унікального коміксу працювали співробітники американського політехнічного інституту Ренсселера. Щоб нанесення крихітних малюнків на людську волосину стало можливим, вченим довелося використовувати сфокусований іонний лазер.

До речі, трохи раніше співробітники компанії IBM також відзначилися, представивши світові найменшу журнальну обкладинку в світі. Її розміри і справді крихітні - 11х14 мікрометрів.

Для виготовлення найменшої у світі обкладинки вчені використовували спеціальний нанофрезер, якому для створення обкладинки знадобилося всього десять хвилин. Діаметр різця нанофрезера складає всього дванадцять нанометрів. Різець виготовлений з кремнію, він нагрівається до тисячі градусів, в результаті пластик, що знаходиться під різцем, випаровується.

Розробники фрезера переконані, що сфера його застосування дуже широка. Він дозволить виготовляти крихітні деталі, до того ж допоможе у створенні надійних та крихітних джерел інформації.

Втім, зрозуміти, навіщо все це може знадобитися, людині, далекій від науки, важко. Тож залишається тільки сподіватися, що вчені не витрачають свої ресурси – як грошові, так і інтелектуальні – дарма.

Джерело: http://hronika.info/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.