Стівен Хокінг розповів, яку небезпеку таїть в собі штучний інтелект Автор: lesya · Опубліковано: 12.05.2014 15:53 · Розділ: Нові технології

Фото з сайту www.rg.ru
Фото з сайту www.rg.ru

Знаменитий вчений і фізик Стівен Хокінг (Stephen Hawking) розповів, що являє собою штучний інтелект, і його прогнози виявилися украй невтішними. За словами Хокінга, створення систем штучного інтелекту – а сьогодні до них можна зарахувати навіть безпілотні автомобілі - в один прекрасний момент може стати найбільшою загрозою для існування людства.

Так, створення комп’ютерів, що піддаються обучению, и интеллект яких скоро зрівняється з людським, вселяє серйозні острахи, а перспективу майбутнього окутує туманом. Вдосконалення цих технологій може зробити так, що саме «машина» зможе якнайкраще адаптуватися до умов навколишнього середовища, й вона стане на шлях самостійної еволюції. А ось чи зможе за таких умов вижити людина, невідомо.

За словами вченого, у фізиці нема такого закону, який би перешкоджав взаємодії часток для створення штучним інтелектом власних і повністю самостійних логічних комбінацій, які для людського мозку були б недоступними.

За словами Стівена, існуючі сьогодні програми та пристрої на зразок Siri, Google Now і Cortana, які начебто покликані допомагати людям, серйозної загрози в собі не таять. Втім, вони є першими і, можливо, фундаментальними кроками на шляху до створення повноцінного і небезпечного штучного інтелекту.

Однак темпи розвитку цифрових технологій дозволяють очікувати глобального прориву в цій галузі вже в найближче десятиліття. При цьому програми використовуватимуться не лише в якості доповнень, покликаних полегшити життя користувачам цифрової електроніки, - вони лікуватимуть хвороби, дозволять боротися з бідністю та війнами.

Якщо ж не прорахувати всі можливі ризики, потенціал штучного інтелекту може стати згубним для людства. Особливо, якщо використовуватимуть його для створення систем автономного озброєння, які зможуть самостійно вирішувати, чи таїть в собі загрозу той чи інший об’єкт та чи є необхідність його знищення. Поки що такі програми заборонені ООН, та хто його знає, чи не зміниться ситуація через кілька років.

Ті розробки, які ведуться сьогодні, вже через кілька років дозволять створити машину, яка зможе проводити логічні комбінації, необхідні обчислення та аналізувати дані. Коротше кажучи, розумові здібності цієї машини набагато перевершуватимуть здібності звичайної людини.

Втім, поки що вчені ще не готові створити таку машину. Але кожного разу, під час кожного дослідження ми повинні бути напоготові, щоб вбити небезпеку, як тільки вона виникне, говорить Стівен Хокінг.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.