Старі меблі негативно впливають на офісних працівників Автор: lesya · Опубліковано: 12.05.2014 15:06 · Розділ: Психологія

Психологи давно встановили, що оточуюча атмосфера неабияк впливає на наші розумові здібності та рівень працездатності. Саме тому керівники великих компаній, як, зрештою, і власники невеликих фірм, намагаються облаштувати офіс зручно і комфортно, щоб цим самим спонукати працівників до діяльності. І досягають неочікувано гарних результатів.

Так, виявляється, колір та форма меблів, і навіть матеріали, з яких вони виготовлені, можуть стати своєрідним маніпулятором, який допоможе не лише пробудити співробітників до діяльності, але й скерувати побажання клієнтів у потрібне вам русло. І дуже важливо, щоб офисная мебель в приёмную була підібрана ретельно і правильно, адже приймальня, це, так би мовити, обличчя фірми, і від того, яке вона враження справляє на відвідувачів, залежать і результати подальшого співробітництва.

При виборі офісних меблів психологи радять уникати гострих кутів та яскравих кольорів, оскільки вони викликають агресію та тиснуть на психіку. Крім того, варто відокремлювати робочий простір кожного співробітниками спеціальними модулями – так ви зможете згладити чимало конфліктів, що неодмінно виникають між колегами.

До речі, недавно вчені встановили, що не лише колір та форма меблів важлива для успішності компанії – вагоме значення має і те, старі чи нові меблі стоять в офісах.

Вченими був проведений досить цікавий експеримент, результати якого виявилися ще цікавішими. Спершу спеціалісти відібрали компанії, які повинні були стати учасниками експерименту. Вибір падав на нерентабельні фірми, в яких спостерігалася плинність кадрів, низька успішність при тривалому терміні діяльності та невеликі офіси зі старими і зношеними меблями.

Фото з сайту ergomebel.com
Фото з сайту ergomebel.com

На першому етапі експерименту вчені повністю замінили меблі в офісах піддослідних фірм. При цьому вибиралися меблі середньої цінової категорії, але зручні й комфортні.

Далі протягом десяти місяців вчені не проводили ніяких аналізів і підрахунків. Та через десять місяців вони вирішили підрахувати, як змінилася успішність компаній, що взяли участь у дослідженні.

Результати вразили самих дослідників. Після заміни меблів плинність кадрів в середньому зменшилася удвічі, суттєво скоротилася і кількість пропусків співробітників за сімейними обставинами чи хворобою. Доходи підприємств зросли на шість відсотків, а авторитет власників таких офісів і компаній зріс на 35%. Крім того, суттєво покращилися взаємини між колегами.

Провівши низку підрахунків, вчені встановили, що замінювати меблі в офісі потрібно раз на 5-6 років.


Інші новини розділу