У США для входу в Інтернет потрібно буде отримати спеціальний документ Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2014 16:43 · Розділ: Нові технології

Досить цікавий проект планують запустити найближчим часом у Сполучених Штатах Америки – щоб увійти в Інтернет, користувачі країни повинні будуть виробити спеціальний електронний документ, який вже встигли охрестити «водійськими правами для Інтернету».

Не подумайте, документ не має абсолютно ніякого відношення до водіння. Просто водійські права в Америці використовуються в якості основного посвідчення особи, так, як у нас паспорт. А це означає, що кожен користувач заводитиме документ, яким і користуватиметься при вході в соціальні мережі та на сайти.

В першу чергу електронний документ видаватимуть мешканцям штатів Мічиган і Пенсільванія, а якщо проект буде успішним, то розповсюдять його і на інші штати.

У США користувачам Інтернету видаватимуть спеціальні паспорти (фото з сайту tech.obozrevatel.com)
У США користувачам Інтернету видаватимуть спеціальні паспорти (фото з сайту tech.obozrevatel.com)

За словами представників американської влади, новостворена система, що дозволить у новий спосіб ідентифікувати користувачів Інтернету, дозволить суттєво знизити рівень онлайн-шахрайства. І справді, навряд чи комусь захочеться обманювати користувачів, виманюючи у них гроші, якщо за це їм загрожуватиме справжнє покарання. Крім того, впровадження проекту дозволить скоротити накладні витрати за рахунок того, що дані про користувачів, які зберігаються у державних організацій і різних компаніях, не будуть більше дублюватися.

За словами авторів проекту, в майбутньому ці «права» дозволять забути про логіни та паролі. Для входу в мережу чи на сайт вам буде достатньо «пред’явити» один-єдиний документ.

Електронний ідентифікатор дозволить користувачам входити в різні захищені системи, авторизовуватися на форумах і в соціальних мережах.

Втім, фахівці вбачають чимало недоліків у проекті. Вони попереджають, що величезні обсяги даних про користувача, які зберігатимуться в одному місці, приваблюватимуть хакерів, яким набагато легше стане зламати пароль чи отримати доступ до чийогось аканту. А ще експерти вельми схвильовані з приводу того, що громадяни країни не зможуть відмовитися від участі в програмі, запропонованої урядом, а це означає, що спецслужби отримають ще більший контроль над користувачами.

Тим не менше, відсутність анонімності в Інтернеті знизить кількість інтернет-тролів, а також дозволить владі відстежувати злочинні наміри деяких користувачів.

Джерело: http://gigamir.net/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.