Вчені планують посадити на Марсі капусту Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2014 14:14 · Розділ: Наука

На сьогоднішній день людям уже мало місця на Землі – вони почали активне освоєння Космосу. Місії на Місяць та на Марс, розвиток різних космічних технологій – все це дозволяє будувати неймовірні плани.

Так, існує чимало компаній, які сьогодні заробляють на тому, що продають ділянки на Марсі та Місяці. І, на диво, є охочі їх купувати. Можливо, це марна трата грошей, але можливості, які відкриває розвиток технологій сьогодні, позбавляє такий крок безглуздості: хто його знає, що станеться через кілька десятиліть? Може, люди і справді житимуть на Марсі?

До речі, вже сьогодні існує можливість записатися в мешканці Марсу. Провідні компанії планують запустити людей на цю планету вже через кілька десятків років, і, зрозуміло, вороття звідти їм не буде. А щоб зробити життя перших марсіан легшим, вчені вирішили засадити Марс рослинами.

Так, повідомляється, що наступна американська місія на Марс візьме з собою парник з рослинами. Фактично, цей сільськогосподарський експеримент повинен стати першим кроком до повномасштабної колонізації Червоної планети.

Місія запланована на 2020 рік – саме тоді вчені планують відправити на Марс невеликий бокс з насінням рослин. Рослина належить сімейству капустяних, і вона повинна виростати в невеликому парнику з земним повітрям.

На супутнику цей міні-парник з ґрунтом та насінням буде доставлено на Марс. Там грядку розмістять на борту марсохода, в результаті чого вчені отримають можливість проводити спостереження за тим, як розвиватимуться рослини. Якщо їм вдасться вижити в умовах високої радіації та низької гравітації, яка на сорок відсотків нижча за земну, і рослини дадуть урожай, на Марсі засадять справжню плантацію, на якій вирощуватимуть рослини, необхідні для будівництва довгострокової бази.

За словами автора проекту Хізер Сміт, власне, відсутність упевненості в тому, що на Марсі можна буде вирощувати рослини, і стримує будівництво повноцінної космічної бази. Якщо ж рослини вдасться виростити, проблему буде подолано.

Зазначимо, що за допомогою марсоходів – апаратів, запущених у Космос - вчені намагаються ретельно вивчити, що ж відбувається і відбувалося на Червоній планеті. Одне з основних завдань апаратів – пошук будь-яких ознак життя на планеті в минулому, а також збір зразків гірських порід та ґрунту, які потім ретельно аналізуються співробітниками НАСА.

Джерело: http://it.tut.by/398069

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.