Соєвий соус стане ліками від СНІДу Автор: lesya · Опубліковано: 09.05.2014 07:59 · Розділ: Медицина

Соєвий соус сьогодні став досить популярною приправою. Хтось його любить, хтось не дуже, та, як виявилося, соєвий соус може міцно увійти в життя багатьох людей. Справа в тому, що в результаті низки медичних досліджень виявилося, що цей продукт може допомогти у лікуванні ВІЛ-інфекції.

Одним із найстаріших виробників соєвого соусу є корпорація Yamasa, що розпочала своє існування в 1645-му році. До США соєвий соус потрапив наприкінці ХІХ століття, і з того часу він став улюбленою приправою багатьох людей.

Але ніхто навіть не підозрював, що соєвий соус є ще й цілющим.

Щоб максимально популяризувати свою продукцію, у 1988 році компанія звернулася за допомогою до співробітників, щоб ті допомогли у проведенні дослідження. В центрі дослідження – те, як наш організм реагує на певні хімічні речовини, що містяться в продуктах харчування.

Соєвий соус лікуватиме ВІЛ (фото з howcooktasty.ru)
Соєвий соус лікуватиме ВІЛ (фото з howcooktasty.ru)


Після багаторічних досліджень робота принесла результати: в складі соєвого соусу є молекула EFdA, яка володіє властивостями, аналогічними тим, якими володіють ліки від ВІЛ.

З того часу пройшло більше десяти років. І ось на минулому тижні спеціалісти Міссурійського університету виступили з заявою, яка підтвердила, що дослідження компанії Yamasa були достовірними: виявилося, що молекула EFdA в сімдесят разів потужніша, ніж тенофовір, противірусний препарат, що найчастіше застосовують для лікування ВІЛ.

Вчені пояснюють, що однією з основних проблем, з якою стикаються інфіковані пацієнти, є те, що до тенофовіру організм пацієнтів швидко звикає. В результаті у пацієнтів розвивається так звана резистентність – організм не сприймає лікування. Щоб продовжити життя інфікованим, медики змушені назначати інші препарати, і це відбувається постійно. Один препарат змінюється іншим, потім ще іншим, і ще й іще. У випадку з молекулою EFdA такого, говорять медики, не відбуватиметься.

«Малоймовірно, що у пацієнтів з ВІЛ розвиватиметься резистентність до EFdA, оскільки в організмі ця молекула швидше активується і повільніше руйнується, ніж тенофовір та аналогічні препарати», - зазначив автор дослідження, доктор Стефан Сарафьянос (Stefan Sarafianos).

Тепер вчений разом з колегами об’єднав зусилля з фармацевтичною компанією Merck з метою перевірити ефективність застосування EFdA та розробки препаратів, які поможуть боротися з ВІЛ.

Джерело: http://fedpost.ru/

Інші новини розділу