"Туфельки": найбільш незвичний фільм про Голокост Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2014 21:33 · Розділ: Кіно

Митці оперують образами, і в ролі цих образів виступають найрізноманітніші речі. Часом це люди, а часом… туфлі.

Після прем’єри фільму режисера Костянтина Фама під назвою «Туфельки» у багатьох змінилоя ставлення до короткометражних фільмів. Стрічка направду заслуговує називатися найбільш оригінальним фільмом про Голокост. Тут ви не побачите облич персонажів, не почуєте діалогів. Героями фільму є… туфлі, черевики та чоботи. Озуті, ясна річ, на людські ноги. Власне, вони і розігрують драму. Без слів, без облич і без сліз, але вкрай промовисто і болюче.

Доля однієї єврейської сім'ї зі Східної Європи показана через історію їхнього взуття. Спершу ми бачимо червоні туфельки, які придбала в довоєнному магазині якась юна модниця. Далі поруч з’являються начищені до блиску черевики її чоловіка. Взуття «кружляє» у танці, безтурботно та весело. А потім до їхнього щастя додаються ще й невеличкі дитячі черевички.

Але тут настає війна, й у кадрі з’являються солдатські чоботи, які конвоюють наших героїв у концтабір. А потім замість туфельок ми бачимо босі поранені ноги, які приречено ступають у газову камеру.

Режисер Костянтин Фам народився в Харківській області, але тепер з сім’єю мешкає в Сан-Дієго. Ідея зняти фільм, присвячений винищенню євреїв, з’явилася в нього як дань історії власної родини. Батько режисера був в’єтнамцем, а мати єврейкою, і родичі обох із них загинули на війні й у концтаборах. Та якщо родичів батька у В’єтнамі відшукати вдалося, то у матері не залишилося нікого….

Одного разу Фам відвідав музей концентраційного табору Освенцім. Там він побачив цілу купу старого взуття, яке колись належало вбитим в’язням. Ця купа, здавалося б, сміття неабияк вразила режисера, він довго плакав, а потім вирішив, що повинен розповісти про це світові.

Тоді Фам вирушив по європейських концтаборах – там він збирав інформацію для свого фільму. Костянтин залучив до роботи багатьох колег з різних країн.


Тепер режисер планує зняти ще два фільми на аналогічну тематику. Він зніме ще дві картини, які вкупі з "Туфельками" складуть альманах «Свідки». Друга картина отримає назву «Брут» - вона розкаже про німецьку вівчарку, яка з доброго домашнього цуцика перетворилася на вбивцю. Третя частина - «Скрипка» - розповість про долю старовинного музичного інструменту, виготовленого свого часу в Нюрнберзі, який після довгих поневірянь потрапив до рук музиканта-єврея, що перебував у концтаборі у Львові. Тоді нацисти організували оркестр з ув’язнених, й вони грали «танго смерті» під час здійснення катувань і розстрілів.


Джерело: http://www.runyweb.com/a

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.