Американські вчені пропонують заборонити сигаретні фільтри Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2014 18:46 · Розділ: Екологія

Те, що куріння шкодить здоров’ю людини, відомо всім. Вчені та медики продовжують нагадувати, що ця шкідлива звичка призводить до розвитку серйозних захворювань, в тім числі раку. Та запеклих курців це не зупиняє, і вони вперто продовжують приносити виручку тютюновим компаніям.

Втім, гробити своє здоров’я чи ні – це особиста справа кожного. Та у випадку з тютюновим димом страждають і оточуючі, адже пасивне куріння, переконують фахівці, завдає шкоди іноді навіть більше, ніж сам процес випалювання цигарок.

Та недавно виявилося, що сигарети ще й неабияк забруднюють навколишнє середовище. І масштаби цього забруднення настільки великі, що американські учені виступили із пропозицією заборонити сигаретні фільтри, щоб таким чином врятувати природу.

Стаття співробітників Університету Сан-Дієго була недавно опублікована в науковому журналі Current Environmental Health Reports. У ній вчені наголошують на небезпеці, яку таять в собі сигаретні фільтри.

Так, за їхніми даними у світі щороку викурюється більше шести трильйонів цигарок. І більша частина недопалків – 4.6 трильйона – кидаються просто на землю, а не в урну чи смітник. Тютюнові відходи містять в собі токсини, нікотин, пестициди і канцерогени, і всі ці речовини потрапляють у навколишнє середовище.

При цьому найбільш небезпечними є фільтри, адже вони не піддаються процесу біохімічного розкладання.

В результаті в навколишнє середовище, і, що найгірше, у воду потрапляють такі небезпечні для нашого життя речовини, як миш’як, нікотин та свинець, етиловий фенол. Вони здатні накопичуватися, й тому становлять серйозну загрозу не лише навколишньому середовищу, але й живим організмам, в тім числі, і людям.

До речі, невинні на перший погляд сигарети і справді таять в собі чимало небезпеки. Вони швидко викликають звикання, а в деяких людей при спробі кинути курити навіть виникає наркотична ломка, що супроводжується підвищенням температури тіла, болями в тілі та суглобах, пітливістю та безсонням. Іноді все навіть доходить до судорог. Серед психологічних моментів – апатія, роздратованість, підвищена нервозність, іноді навіть суїцидальні думки.

Втім, фізичні незручності проходять вже через кілька днів, а далі все діло за психологією. Якщо ви твердо вирішили закинути цю справу, то, напевне, стоїте на правильному шляху, і вам можна лише побажати успіху.

Джерело: http://www.gazeta.ru/

Інші новини розділу