В Дубаї з'явиться таксі без водія Автор: lesya · Опубліковано: 08.05.2014 15:42 · Розділ: Розваги

Вже в найближчі два роки в одному з найбільших міст Об’єднаних Арабських Еміратів Дубаї з’явиться досить оригінальний міський транспорт – таксі без водія, який небезпідставно називають міським транспортом майбутнього.

Таксі без водія являє собою вид міського і приміського транспорту, який зможе автоматично перевозити пасажирів так, як це робить таксі. Ось лише система не потребує наявності водія, адже зможе працювати автоматично. Автономні транспортні засоби рухатимуться мережею вибраних шляхів, що дозволить уникнути непорозумінь та помилок системи.

Розробка системи «безводійного» таксі розпочалася ще всередині минулого століття, якщо бути точним, у 1953 році. Втім, втілення проекту в життя до цього часу було неможливим, оскільки надто гостро стояла проблема з забезпеченням безпеки руху.

Тепер же цю проблему вдалося вирішити, і вже через два роки вулицями популярного курорту їздитимуть таксі, в яких не буде водія.

На сьогоднішній день цей вид транспорту в світі вже використовується – в аеропорту Хітроу в Лондоні, а також в тестовому режимі систему випробовують у столиці ОАЕ Абу-Дабі.

До речі, це не єдине нововведення, яким зовсім скоро зможе здивувати туристів Дубай – до 2020 року тут планують збудувати справжнє місто Аладіна. Місто збудують в історичній частині емірату, і воно розташовуватиметься на воді, якраз над старим торговим портом.

Місто Аладіна, як і годиться, буде створено з дотриманням головних східних традицій. Тут буде багато золотистих елементів та кованих конструкцій. В критому містечку збудують три вежі, висота найвищої з них сягатиме 450 метрів. Здаля вежі скидатимуться на старовинну масляну лампу, глечик та флакон для пахощів.

Тут розташовуватиметься житловий комплекс, а також офісні приміщення та бізнес-центр. Крім того, щоб туристи змогли насолодитися всіма красотами Міста Аладіна, тут зведуть готель, і, зрозуміло, розважальний парк та мережу магазинів, ресторанів і кафе.

Будівлі з’єднуватимуться між собою спеціальними критими галереями, які «золотим ланцюгом» сполучать між собою окремі частини комплексу. Як уже зазначалося, місто зведуть над водою – щоб не пошкодити історично цінні портові споруди.

Організатори проекту подіваються, що унікальне Місто Аладіна, яке прийшло до нас з давніх легенд, але виконане з використанням найсучасніших технологій, облюбують і бізнесмени, і туристи.


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.