Дев'яносторічний мешканець Саудівської Аравії став найстарішим школярем у світі Автор: lesya · Опубліковано: 07.05.2014 13:12 · Розділ: Освіта

В народі кажуть, що вчитися ніколи не пізно. Втілити цю популярну приказку в життя вирішив один мешканець Саудівської Аравії, що став школярем у вельми поважному віці. Так, літній Аваід Раджа Аль-Аджи вирішив докінчити справу, розпочату замолоду, завершивши шкільну освіту тепер, коли йому виповнилося дев’яносто років.

Поважний мешканець королівства вирішив, що вік – не перешкода для здобуття освіти. Тим більше, що в рамках кампанії з лікнепу, яку проводить уряд провінції, де мешкає найстаріший школяр світу, він отримав таку можливість.

Не зупинили чоловіка ні біль в ногах, ні інші недуги, що турбують старих людей. Аваід Раджа Аль-Аджи поставив перед собою мету і вирішив будь-що її досягти – звісно, якщо смерть не зіграє з ним злий жарт.

Аваід Раджа відвідуватиме спеціальний клас для дорослих. Ймовірно, шкільна програма видасться йому набагато легшою, ніж в дитинстві, адже тепер в розпорядженні школярів є не лише підручники, але й ответы к учебнику, та й на допомогу учням поспішають гаджети й Інтернет.

Мешкає найстаріший школяр в провінції Табук. Він ходитиме в школу, розташовану в Аль-Джахра, незважаючи на те, що після недавньої автокатастрофи йому нестерпного болю завдає пошкоджена в результаті аварії нога.

Вчитися ніколи не пізно (фото з karpatnews.in.ua)
Вчитися ніколи не пізно (фото з karpatnews.in.ua)

Клас для дорослих в провінції Табук було організовано в рамках кампанії, присвяченій ліквідації неписьменності серед мешканців сільських регіонів. Власне, питання освіти стоїть в країні досить гостро, і уряд Саудівської Аравії чимало уваги приділяє різним заходам, спрямованим на підняття рівня освіченості населення. Це один з головних напрямків політики уряду королівства.

Треба сказати, що зусилля влади все-таки увінчалися успіхом. За останні дев’ять років рівень неписьменності населення скоротився на шістдесят один відсоток – такі дані наводять представники Міністерства освіти королівства.

Тож тепер ситуація з освітою в Саудівській Аравії виглядає більш втішно, адже серед чоловічого населення рівень неписьменності складає всього чотири відсотки, тоді як серед жіночого - десять. Та в найближчі роки влада сподівається скоротити і цей показник, за допомогою все тієї ж програми з ліквідації неписьменності серед дорослого населення.

Як бачимо, кампанія, організована урядом, отримала схвалення й підтримку місцевого населення, і якщо дев’яносторічні старці сідають за шкільну парту, то що вже говорити про молодших, яким і вчитися легше, і сам похід до школи не викликає труднощів?


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.