Орангутанги навчилися обманювати хижаків Автор: Lesly · Опубліковано: 05.08.2009 16:27 · Розділ: Природа

Дикі орангутанги з Борнео (один з островів Малайського архіпелагу), прикладають листя дерев до рота, щоб їхні голоси звучали нижче, ніж насправді, виявила міжнародна команда вчених, вивчаючи сигнали біди, що видаються орангутангами. Примати використовують подібний трюк з листям, коли їм загрожує напад хижаків.

Тримаючи листя біля рота, орангутанги понижують частоту звуків, які вони видають. Це використовується для того, щоб запобігти нападу хижака, створюючи враження, що потенційна жертва набагато більша. Такі сигнали примати видають при наближенні змій, леопардів, тигрів та людей.

Одна з учасників проекту, Маделейн Гардус з Університету Утрехту, що в Нідерландах, розповідає: "Це дослідження чітко підтверджує, що комунікаційні властивості великих мавп традиційно значно недооцінювалися. А подібні "трюки" можна вважати передвісником появи мови на подальших етапах еволюції. За результатами дослідження, - додала вона, - вчені зробили висновки, що звуки, які видають орангутанги базуються не тільки на інстинктах, але засвоюються в процесі соціальної взаємодії".

Джерело: news.bbc.co.uk


Інші новини розділу