Microsoft представила прототип клавіатури, що розпізнаватиме жести Автор: lesya · Опубліковано: 06.05.2014 20:56 · Розділ: Нові технології

Розробники комп’ютерної техніки намагаються максимально наблизити штучний інтелект до живого. В результаті з’являються комп’ютери, здатні розпізнавати емоції людини та навіть її наміри.

Аналогічним шляхом пішла і компанія Microsoft, яка нещодавно створила прототип клавіатури, що вміє розпізнавати базові жести рук. Розробники говорять, що створений ними пристрій зможе урізноманітнити та спростити методи введення інформації.

Прототип клавіатури було створено співробітниками підрозділу Microsoft Research. Окрім традиційних клавіш, клавіатуру оснастили шістдесятьма чотирма сенсорами, які розпізнаватимуть рухи рук при маніпуляціях над клавіатурою. Так, провівши рукою над клавіатурою зліва направо, ви, для прикладу, зможете вивести на екран бічне меню в Windows 8.

Такий інтерфейс не дуже зручний для користувачів ПК (фото з 4gadget.in.ua)
Такий інтерфейс не дуже зручний для користувачів ПК (фото з 4gadget.in.ua)

Стюарт Тейлор, представник Microsoft, розповів, що користувач клавіатури повинен тримати руки або на клавіатурі або на дуже близькій відстані від неї – лише в такому випадку маніпуляції стануть можливими.

Крім того, деякі жести стануть заміною існуючих комбінацій клавіш, таких як Alt + Tab – чим складніша комбінація на клавіатурі, тим простіше для користувачів буде користуватися жестами.

В принципі, очікувати на вихід схожого гаджета доводилося вже досить давно, адже представлена у 2012 році операційна система Windows 8 створювалася спеціально для роботи на пристроях із сенсорними екранами. Саме тому практично одразу після виходу платформи ринок заполонили пристрої-трансформери, які дозволяють працювати як з клавіатурою, так і з сенсором.

А ось користувачі комп’ютерів зі звичайною клавіатурою та мишею зіткнулися з певними труднощами - Windows 8 виявилася для них не настільки зручною, як попередня версія Windows. І навіть оновлений варіант вісімки - 8.1 Update 1, покликаний спростити життя «традиційних» користувачів, цієї проблеми не вирішив. Хоча оновлення дозволило комп’ютерові самостійно розпізнавати, який пристрій використовується: якщо планшет, то ОС завантажуватиме «плитковий» інтерфейс, якщо персональний комп’ютер – на екран виводитиметься звичайний «робочий стіл».

Новостворена клавіатура покликана допомогти користувачеві адаптуватися до нових інтерфейсів пристроїв з сенсорними екранами та прискорити роботу на звичайному ПК. Втім, вона не зможе повністю замінити мишу чи сенсорну панель.

Компанія працювала над проектом більше півтора року. Та поки що клавіатура – це лише прототип, і чи планує Microsoft запускати її в серійне виробництво, не повідомляється.

Джерело: http://subscribe.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.