Піноккіо міг збрехати не більше 13 разів, інакше у нього зламалася б шия Автор: lesya · Опубліковано: 05.05.2014 18:05 · Розділ: Наука

Всі ми хоча б раз у житті та й брехали – часом язик сам вигадує нісенітниці, навіть коли нам так хочеться сказати оточуючим правду. Та є брехуни, які настільки люблять обманювати, що видається, ніби вони отримують від своїх вигадок неймовірне задоволення. Цікаво, що б вони робили, якби після кожної брехні ніс у них виростав, як у Піноккіо, вигаданого італійським письменником Карло Коллоді казкового персонажа? Скоріше за все, розучилися б обманювати, адже, як з’ясували недавно дослідники, Піноккіо міг збрехати не більше тринадцяти разів. Переступивши дозволену межу, дерев'яний герой отримав би перелом шиї, з’ясували недавно дослідники.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами з університету Лестера. Стеффан Ллівелін, співробітник центру суміжних наук, розрахував, що вага голови казкового героя становила трохи більше чотирьох кілограмів (4,18 кг). В той же час його ніс важив близько шести кілограмів, а початковий показник довжини носа десь дорівнював дюйму (приблизно два з половиною сантиметра).

Якщо взяти до уваги пропорції збільшення носа Піноккіо, після тринадцяти обманів він би зріс до ста сорока метрів, в результаті чого шия казкового героя не витримала б натиску і зламалася.

Взагалі, за словами Ллівеліна, анатомія Піноккіо має видатні характеристики. Однак унікальна здатність його носа рости кожного разу, коли лялька збреше, могла б доставити йому серйозну неприємність у вигляді переламаної шиї. Тому для збереження здоров'я та добробуту Піноккіо протипоказана тривала і всебічна брехня.

Досить цікаві результати, однак саме дослідження знову-таки викликає здивування: на що звертають увагу сучасні вчені? Чому б не кинути сили свого розуму на пошук ліків від раку чи СНІДу або на створення якихось унікальних приладів, які б забезпечили мир в цілому світі?

Втім, дослідження носить скоріше жартівливий характер, і його було проведено після того, як студентів Університету Лестера попросили на практиці показати, як наукові принципи можна використовувати у повсякденному житті, застосувавши їх до поп-культури.

Зі своїм завданням дослідник, як бачимо, справилися, успішно застосувавши їх для вирахування ідеальної "формули брехні" для Піноккіо. Що ж стосується самого персонажа, то в оригінальній казці італійського письменника він брехав всього тричі.

Джерело: http://spletnik.info/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.