7 способів вберегти свій бізнес від шахраїв Автор: lesya · Опубліковано: 05.05.2014 15:12 · Розділ: Економіка

Фото з сайту www.papag.net
Фото з сайту www.papag.net

Там, де крутяться гроші, завжди крутяться шахраї. І недосвідчені бізнесмени частенько ловляться на їхню вудочку, втрачаючи великі гроші, а іноді й цілий бізнес. Щоб вберегти дрібних бізнесменів (адже найчастіше саме вони є найбільш привабливим уловом для аферистів), Гарі Берес, президент компанії Verifraud, що займається виявленням шахрайства в каналі, вирішив дати кілька порад, які допоможуть розпізнати шахраїв.

В принципі, економічна діяльність будь-якого підприємства вимагає наявності певних навиків та знань, і практично кожен підприємець знає, що таке незалежна економічна експертиза, адже саме вона стає супроводом різних судових розглядів, а також допомагає виявити шахрайство. Та в повсякденному житті дрібних підприємців економічна експертиза – інструмент здебільшого непотрібний. Розгадати шахрайські наміри потенційних партнерів можна куди простішими способами.

1. Ретельно перевірте адресу e-mail. Якщо ви отримуєте замовлення від клієнта, з яким раніше не працювали, перевірте, чи адреса, з якої ви отримали повідомлення, співпадає з тією, що вказана на сайті. Так, заявка на перший погляд може бути ідеальною. Та коли ви приступите до більш ретельного аналізу, то раптово з’ясуєте, що повідомлення ви отримали з адреси Gmail, Yahoo або іншого стороннього провайдера поштових послуг, тоді як на веб-сайті вказана адреса іншого провайдера. Також ретельно звірте адреси на збіги – навіть наявність одного дефісу повинна вас насторожити.

2. Варто перевірити передісторію компанії. Щоб уникнути, для прикладу, такої схеми: у кредитну компанію звертається замовник, який говорить, що його фірма працює на ринку довший час, і з моменту появи її оборот зріс до семи мыльйонів доларів на рік. Перевірка сайту на archive.org виявила зовсім інше – рік тому компанія торгувала модними аксесуарами, однак змінила реквізити, очевидно, для того, щоб отримати позику і зникнути назавжди.

3. Зверніть увагу і на товар, який приваблює шахраїв. Це модулі пам’яті, тюнери та всі товари, які не мають серійного номера. Часто шахраї обирають ноутбуки та монітори – їх хоча й можна простежити, ніхто не поїде за ноутбуком, скажімо, у Нігерію.

4. Ретельно перевіряйте і телефонні номери (міські та міжміські) – вони часто можуть переадресовувати виклик у голосову пошту для мобільного телефону. Тому замовнику варто телефонувати в будь-якому випадку.

5. Перевіряйте дані реєстрації імені домену, вказаного в адресі пошти. Так ви зможете з’ясувати, як давно існує сайт. Погодьтеся, якщо замовник твердить, ніби він на ринку вже кілька років, сайту не може бути лише кілька місяців.

6. Перевірте, чи не зареєстрований домен на офшорному хостингу – якщо компанія чесна і не міжнародна, потреби реєструвати її за кордоном просто немає.

7. Допомогти виявити шахрая може і зайва напористість – практично всі аферисти намагаються виграти час, провернувши справу ще до того, як надто довірливий продавець встигне оговтатися. Тому якщо замовник говорить, що спішить дуже сильно, і йому потрібен товар всього через два дні, краще відмовитися від справи зовсім.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.