В майбутньому надзвукові літаки будуть безшумними Автор: Lesly · Опубліковано: 05.08.2009 14:55 · Розділ: Нові технології

Говорячи про надзвукові літаки, в уяві одразу постають асоціації з їхньою непомірною вартістю, сильним шумом та можливістю здійснення польотів на відносно незначні відстані, що в сумі просто нівелює швидкісні переваги. Тому в подальшому, при розробці літаків подібного класу, виробники звертатимуть особливу увагу на те, щоб в гонитві за комфортом та технічними показниками, не відкидати на задній план турботу про довкілля (адже відомо, що надзвукові машини надзвичайно сильно забруднюють навколишнє середовище і особливо це стосується шумового забруднення). Намагаючись збалансувати ці дві "сторони медалі", спеціалісти з компанії Supersonic Aerospace International розробили новий надзвуковий літак QSST (Quiet Supersonic Transport).

Фото взяте з сайту saiqsst.com
Фото взяте з сайту saiqsst.com

Цілком ймовірно, що QSST займе передові позиції в галузі швидкісного пасажирського літакобудування. Винахід обіцяє видавати в 100 разів менше шуму ніж звичайний Конкорд, а дальність його польотів становитиме понад 4000 миль (близько 6,5 тис. км), при цьому, максимальна швидкість літака досягатиме 1,188 миль за годину (близько 2 тис. км/год). Іншими словами, звичайний 9,5-годинний переліт з Сіетлу (США) до Токіо (Японія) на QSST триватиме менше 5 годин.

Запатентована форма літака робить можливим перельоти над заселеними територіями, при цьому не видаючи шуму більше, ніж ви чуєте всередині автомобіля що рухається зі швидкістю 110 км/год. Такого ефекту вдалося досягнути завдяки комбінації аеродинамічної форми V- подібного хвоста та високотехнологічного дизайну літака, що спроектований таким чином, щоб знижувати рівень шуму при злеті та посадці. А двигуни повного згорання забезпечуватимуть неперевищення норм викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

QSST розроблявся, в першу чергу, для урядового та комерційного використання та здатен вмістити до 12 пасажирів, забезпечивши їм найвищий рівень комфорту. Крім того, під час польоту в подорожуючих буде можливість доступу до багажного відділення.

Фото взяте з сайту saiqsst.com
Фото взяте з сайту saiqsst.com

Хоча, ще залишається багато деталей, які слід доопрацювати ще на етапі проектування, представники компанії впевнені, що якщо міжнародний консорціум погодить будівництво літака, до випробувальних польотів він буде готовим до 2014 року, а в комерційне застосування перейде до 2016 року.

Джерело: gizmag.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.