Вчені навчилися вирощувати нові зуби Автор: lesya · Опубліковано: 05.05.2014 14:13 · Розділ: Медицина

керамические брекеты
керамические брекеты

Далеко не всі люди можуть похвалитися голлівудською усмішкою: у когось зуби від природи жовтуваті, а в когось вони ростуть не в той бік. Та розвиток сучасної медицини дозволяє легко усунути всі ці проблеми.

Так, вініри або накладки на зуби вирішать проблеми тих, у кого емаль недостатньо біла, а керамічні брекети дозволять звабливо усміхатися всім, кого природа не наділила правильним прикусом.

І навіть людям, які втратили свої зуби, медицина дає надію: недавно дослідники створили гель, що дозволить виростити штучні зуби.

Справа в тому, що на сьогоднішній день зі стовбурових клітин вчені можуть вирощувати клітини різних тканин. Однак виготовити саму тканину поки що неможливо.

В період ембріонального розвитку в організмі тварин проходить так звана мезенхімна конденсація, завдяки якій і відбувається обмін сигнальними біохімічними молекулами. Далі клітини мезенхіми згруповуються і стискуються, утворюючи вузол, який і стає основою для зародження відповідного органу. Саме з таких вузлів і утворюються зуби, хрящі, кісткова тканина чи нирки.

Вчені вирішили використати цю здатність мезенхіми для вирощування нових зубів. Відповідне дослідження проводилося співробітниками Гарвардського університету.

В якості піддослідних вчені вирішили обрати гризунів. Проводячи певні аналізи, вони дійшли висновку, що при здавлюванні клітин мезенхіми формується нова емаль і дентин. В результаті було вирішено стискати клітини штучним методом.

Фактично, вчені винайшли новий спосіб імплантації зубів. Тільки тепер нема потреби вживлювати металеві штирі, за допомогою яких зуби кріпитимуться до ясен - вистачить вживити гель в ясна, і зуби виростуть самі.

Створений вченими гель є полімерним. Під впливом температури людського тіла (в ротовій порожнині вона становить тридцять сім градусів) гель стискається, перетворюючись в емаль. В результаті починається формування і ріст нового зуба, і все відбувається точно так само, як і під час природнього росту зубів.

Вчені в ході дослідження імплантували гель гризунам, і в тих виросли здорові зуби. Утворювалися вони так само, як і зуби в щелепах тварин під час природнього розвитку. Залишається ще адаптувати розвиток інших видів тканин, без яких підтримувати зуб здоровим буде неможливо. А тоді настане черга випробовування технології на людях.


Інші новини розділу