У Франції суд намагався допитати собаку, що став свідком вбивства Автор: lesya · Опубліковано: 29.04.2014 21:19 · Розділ: Кримінал

Судові та законодавчі системи світу далекі від досконалості, і стосується це не лише нашої держави, але й розвинених європейських країн. А законодавча система США і взагалі стала окремою темою та центром, що породжує курйозні ситуації.

Однак у нашій статті мова піде не про Америку, а про Францію, суд якої теж частенько приймає досить кумедні рішення.

Приміром, недавно в якості свідка убивства французькі судді вирішили запросити собаку вбитого, лабрадора на прізвисько Танго. Собака став свідком убивства власного господаря, і суд вирішив, що він, упізнавши убивцю свого хазяїна, може подати якийсь знак.

Цей досить неординарний випадок стався у французькому місті Тур. Суддя, якому належало прийняти рішення у справі про вбивство місцевого мешканця, вирішив у якості свідка запросити до суду собаку жертви.

Суддя сподівався, що такий своєрідний експеримент допоможе довести вину підозрюваного, тим більше, що родичі вбитого двадцятисемирічного молодика розповіли, ніби після трагедії собака став тривожним і йому почали снитися кошмари, з чого випливало, що він і був очевидцем злочину.

А щоб експеримент був максимально науковим, суддя навіть попросив експерта-ветеринара привести ще одного собаку тієї ж породи: зрівнявши реакцію двох собак, всі присутні повинні були визначити, чи зреагував «якось не так» собака на підозрюваного. Щоб нагадати Танго про страшні події того дня, суддя попросив підозрюваного навіть трохи помахати битою, але очікуваних результатів це не дало.

І колишній собака жертви, і позичений Норман, вели себе абсолютно спокійно, не виявивши ніяких емоцій та не зреагувавши на жодного з присутніх. Експеримент закінчився невдачею, а суддя добряче зганьбився.
Справді, нестандартне ведення судового слідства здивувало громадськість. Прокоментувати інцидент взявся адвокат підозрюваного, який навіть звернувся до прокурора зі скаргою, в якій засумнівався з приводу адекватності судді.

Адвокат Грегуар Лафарж, неабияк спантеличений незвичайним підходом до слідства, підкреслив, що дії судді негативно позначилися на самопочутті обох тварин. І взагалі, тривогу викликає розуміння того, що суд перестав прислухатися до голосу розуму, а ставить якісь безглузді експерименти.

«Все це викликає у мене серйозну тривогу за французьке правосуддя, - говорить Грегуар. - Коли суддя більше не прислухається до голосу розуму й оточує себе безрозсудними експертами, правосуддя починає являти собою велику загрозу».

Джерело: http://itar-tass.com/obschestvo/1099275

Інші новини розділу