Twitter дозволить прогнозувати злочини Автор: lesya · Опубліковано: 29.04.2014 12:46 · Розділ: Суспільство

Соціальні мережі дозволять прогнозувати злочини (фото з сайту smoking-room.ru)
Соціальні мережі дозволять прогнозувати злочини (фото з сайту smoking-room.ru)

Що б там хто не говорив, соціальні мережі відіграють украй важливу роль в нашому житті. Вони не лише відкривають всі переваги практично необмеженого спілкування, але й дозволяють боротися зі злочинністю.

Раніше ми писали про випадки, коли соціальні мережі дозволяли ловити злочинців. А тепер, як твердять американські дослідники, вони дозволять передбачати певні види злочинів.

Відповідних висновків в результаті дослідження вдалося дійти групі вчених з Університету Вірджинії (США). Вони з’ясували, що «твіти» у соціальній мережі Twitter, якщо застосовувати правильний аналіз, дозволять прогнозувати певні види злочинів. А це, у свою чергу, дозволить поліції запобігти злочинам, а не усувати наслідки вже скоєних правопорушень.

Справа в тому, що всі записи є зернинами інформації, зібравши яку ми отримуємо певну картину про того чи іншого користувача. Зібравши докупи цю інформацію і правильно її проаналізувавши, співробітники правоохоронних органів зможуть запобігати скоєнню злочинів.

При цьому результативність запропонованої вченими системи досить висока – вона дозволяє передбачити дев’ятнадцять злочинів з двадцяти п’яти. Серед прогнозованих злочинів - переслідування, крадіжки та деякі види насильства.

Все це виглядає досить дивним, особливо якщо врахувати, що переважна більшість злочинців не наважуються відверто говорити про свої наміри. Та все ж, як твердять учені, а серед них і Метью Гербер з Technology Lab Університету Вірджинії, багато цінної інформації для правоохоронців можуть нести і нейтральні на перший погляд твіти, які при поглибленому аналізі та зіставленні можуть видати чимало цінної інформації.

Наприклад, якщо користувач у Twitter’і написав, що увечері вживатиме алкоголь, то він потребує підвищеної уваги, оскільки, як відомо, значна частина певної категорії злочинів кояться в стані алкогольного сп’яніння. Та все ж невідомо, як на практиці можна буде використати цю інформацію: не відсилати ж патрульний автомобіль за кожним, хто планує повеселитися в п’ятницю ввечері?..

В рамках дослідження вчені проаналізували твіти користувачів з Чикаго, звіряючи отриману інформацію з кримінальною статистикою певних регіонів міста, в яких найчастіше відбуваються ті чи інші види злочинів. Справа в тому, що дослідник переконані, ніби на поведінку людей може впливати історично високий рівень злочинності в тому чи іншому регіоні.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.