На Art Cologne оголена швейцарська художниця "несла яйця" з фарбою Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2014 20:44 · Розділ: Культура

Сучасне мистецтво іноді навіть мистецтвом назвати важко: натуралістичні інсталяції з власних фекалій, картини, написані кров’ю чи сечею, або ще гірше, власним блювотинням, - здавалося б, чим ще можуть здивувати публіку сучасні художники?.. Виявляється, є чим. Принаймні, це кількома днями раніше вдалося зробити одній швейцарській художниці.

Симпатична з вигляду дівчина на ім’я Міло Мойрі, очевидно, посварилася з власними тарганчиками, і вони влаштували їй справжній бойкот, змусивши вийти на вулицю голою і… нести яйця. І яйця не прості, а фарбовані…

Незвична і епатажні, але однозначно оригінальна, ця інсталяція одразу привернула увагу перехожих, відвідувачів виставки та журналістів. Отримала вона назву PlopEgg.

Центральним об’єктом цієї, так би мовити, художньої композиції стала сама Міло Мойрі. Прямо перед культурним центром, де проходила виставка сучасного мистецтва, дівчина почала «нести яйця».

Робилося це наступним чином: курячі яйця, очевидно, заздалегідь заповнені барвниками, оскільки на відео видно, що вони кольорові, художниця з допомогою свого асистента поміщала у власну піхву. Тоді Міло вибиралася на спеціальні підвищення, розчепірювалася і витискувала з себе яйце. Воно летіло вниз, падаючи на землю, на яку завбачливо було настелено полотно, розбивалося і розтікалося по паперу, в результаті чого виходила, як говорить сама художниця, певна ілюстрація.

Художницю ніхто не зупинив, а отже, її творчість хранителям правопорядку не видалася аморальною.

Стиль власної творчості Мойрі назвала "універсальним символізмом". За її власним зізнанням, тільки такий спосіб «малювання» дозволяє їй відчути мистецтво всім своїм тілом. І справді, всім))).

Зрозуміло, що така подія не могла пройти повз увагу журналістів. За дійством уважно стежили і випадкові перехожі, і відвідувачі центру. На відео видно, як зупинитися глянути, що робить ось та гола тітка, вирішила одна дитина (цікаво, які пояснення їй згодом давали батьки?).

За словами художниці, інсталяцію PlopEgg було приурочено до «Великодня». Чи треба говорити, що опубліковане того ж дня відео за десять діб з моменту публікації назбирало більше трьох мільйонів переглядів?..

Щоб переглянути відео на Уoutube, треба мати акаунт, в якому зазначено вік +18. Втім, сама майстриня у своєму блозі виклала відео без будь-якої цензури.

Джерело: http://www.novate.ru/news/3169/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?