Лампа-шпигун підслуховує розмови мешканців Нью-Йорка, публікуючи їх у Twitter’і Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2014 18:08 · Розділ: Нові технології

Британське видання The Daily Mail розповідає, в яку халепу втрапили мешканці Нью-Йорку: виявляється, за ними постійно стежить лампа-шпигун, яка записує всі їхні розмови і публікує в Twitter’і. При цьому ніхто достеменно не знає, де ця лампа може знаходитися, окрім хіба що її творців.

Те, що конфіденційність приватного життя сьогодні, в епоху розквіту комп’ютерних технологій, не що інше, як мильна бульбашка, готова тріснути від найменшого подиху вітру, вирішили довести американські художники. Вони створили пристрій Conversnitch, який підслуховує приватні розмови звичайних людей.

Найцікавіше те, що лампа-шпигун збирає інформацію про мешканців Нью-Йорка вже протягом кількох місяців, а зроблені нею записи регулярно з’являються в спеціально створеному акаунті в Twitter’і. Щоправда, транслюються не цілі розмови, а лише окремі репліки.

Над створенням лампи-шпигуна працювали художники Кайл МакДональд і Брайн Хаус.

Фактично, створений хлопцями пристрій став частиною арт-проекту, покликаного довести простим людям, яким непостійним сьогодні є поняття конфіденційності приватного життя. Так, сучасний світ не може гарантувати нам конфіденційності, та багато хто цього не розуміє.

На створення проекту художників надихнув потік інформації про багаторічне стеження, яке вели за своїми громадянами британські та американські спецслужби.

Творці гаджета розповіли, за якими принципами працює їхнє дітище.

Лампа-шпигун Conversnitch складається з міні-комп'ютера Raspberry Pi, мікрофона та світлодіода, а роль корпуса всієї цієї начинки виконує звичайний квітковий горщик, виготовлений з пластику. Лампу-шпигуна можна легко вкрутити на місце звичайної лампи, ось лише крім світла, яким повинна забезпечувати приміщення звичайна лампа, вона ще й записуватиме розмови тих, хто знаходиться поблизу.

Використовуючи публічні мережі Wi –Fi, лампа передає записи в краудсорсинговий сервіс Amazon Mechanical Turk, де спеціально навчені люди розшифровують записи, публікуючи їхні уривки в Twitter’і. Заплатити за такий жучок доведеться не більше сотні доларів.

Творці пристрою розповіли, що вже встигли встановити кілька таких ламп по всьому місту. При чому небезпека бути почутими чатує на вас скрізь: в кафе і ресторанах, в офісах і на вулиці, в бібліотеках та навіть у чиїхось спальнях…

Джерело: http://www.startnews.net/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.