Удар по голові перетворив двієчника на генія Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2014 21:45 · Розділ: Медицина

Не обов’язково народитися генієм, щоб володіти неймовірними розумовим здібностями: іноді генієм можна стати після звичайного удару по голові.

В цьому довелося переконатися Джейсону Паджетту, який отримав несподіваний подарунок долі: одного дня він прокинувся генієм.

Дванадцять років тому тридцятирічний молодик вів досить безтурботне існування. Він не склав вступні іспити в коледж, але це його аніскілечки не бентежило: хлопець почав працювати у меблевому магазині, який належав його батькові. Джейсон був веселим і безтурботним, він їздив на червоному Camaro, любив порибалити та добряче повеселитися в компанії друзів. Але одного дня життя хлопця кардинально змінилося.

Джейсон Паджетт після травми (фото з tvoy-dd.ru)
Джейсон Паджетт після травми (фото з tvoy-dd.ru)

13 вересня 2002 року Паджетт відпочивав у караоке-барі неподалік свого дому. Несподівано у розважальний заклад увірвалися грабіжник, і вдарили Джейсона по голові. Той втратив свідомість, але під час обстеження серйозних ушкоджень виявлено не було, тому вже вранці наступного дня чоловік повернувся додому.

Та коли він прокинувся, то зрозумів, що почав бачити світ у зовсім іншому вияві: замість розваг його почали цікавити математика та фізика, які раніше викликали нудоту.

Він почав помічати найдрібніші деталі, які раніше були невидимі для його ока: для прикладу, струмки води, що рухаються перпендикулярно потоку.

Особливо Паджетта зацікавили фрактали - повторювані геометричні візерунки. Джейсон закинува роботу, й увесь свій час присвятив вивченню фізики та математики. І малював фрактали.

Він став одним із сорока людей, відомих сьогодні медицині, які страждають так званим синдромом саванта. «Хворі» цим синдромом після отримання черепно-мозкової травми починають розбиратися у математиці, музиці, мистецтві та інших галузях.

Однак була й негативна сторона: чоловік став дуже замкнутим, він ні з ким не хотів розмовляти. Паджетту всюди ввижалися мікроби, і він постійно бігав мити руки – до тих пір, поки вони не ставали червоними. Він навіть остерігався обіймати власну доньку, коли та не помиє рук.

Паджеттові здавалося, що він поступово втрачає глузд, а як собі зарадити, він не знав. Але тут чоловік побачив один документальний фільм, що вселив у нього надію.

Тоді Паджтт почав зустрічатися зі спеціалістами, які пояснили йому, в чому справа. Після цього чоловік вирішив, що треба навчитися жити зі своєю геніальністю і вступив до коледжу. Тепер йому сорок три, він задоволений своїм життям і є яскравим прикладом того, що всередині кожного з нас дрімає неймовірний потенціал.

Джерело: http://lenta.newsper.net/ru/

Інші новини розділу