Американці створили лазерну установку, що викликатиме дощ і блискавки Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2014 19:38 · Розділ: Наука

Намагаючись зрозуміти, як влаштована наша природа, вчені проводять різноманітні дослідження, результати яких допомагають їм не лише осягнути суть деяких явищ, але й спрогнозувати їх. Такі дослідження дуже важливі, коли справа стосується стихійних лих: уявіть собі, скільки людей загинуло б, якщо б учені не навчилися прогнозувати стихійні лиха, зливи, торнадо чи землетруси.

Тим не менше, навіть тієї технологічної бази, якою сьогодні володіють вчені, іноді виявляється недостатньо, і тисячі людей гинуть. Візьмімо хоча б нищівний землетрус та цунамі, що сталися в Японії кілька років тому: сотні тисяч жертв та пропавши без вісти… І це при тому, що в плані технологічного забезпечення Японія є однією з провідних держав в цілому світі.

Американці зможуть викликати блискавку (фото з сайту ois.org.ua)
Американці зможуть викликати блискавку (фото з сайту ois.org.ua)

Щоб вберегти людство від катастрофічних примх природи, вчені хочуть не лише навчитися прогнозувати стихійні лиха, але й спробувати ними управляти. І дещо їм таки вдалося зробити.

Недавно американські вчені з Університету Арізони створили лазерну установку, яка зможе викликати блискавки і дощі. Поки що технологія потребує удосконалення, але розробники впевнені, що вже в недалекому майбутньому робота цієї установки дозволить керувати кліматом на досить великих територіях.

Зауважимо, що ідея використовувати лазерні промені для управління погодою не нова, однак до цього часу вченим так і не вдалося розробити установку, яка б охоплювала великий радіус дії. Відбувалося це тому, що лазерні промені, випромінювані агрегатом, в атмосфері руйнувалися, через що їх довжина скорочувалася.
Американцям вдалося вирішити цю проблему. Використання розробленої ними технології теоретично дозволяє створити промінь лазера необмежено довгим. Суть технології полягає в наступному: потужний лазерний промінь окутуватимуть променями нижчої інтенсивності, і така оболонка захистить основний промінь від розсіювання в атмосфері.

Поки що вченим вдалося в лабораторних умовах збільшити довжину лазерного променю з двадцяти п’яти сантиметрів до двох метрів. Тепер вони будують установку, яка дозволить виростити лазерний промінь до п’ятдесяти метрів. На розвиток цієї технології на сьогоднішній день було виділено більше семи з половиною тисяч доларів. Передбачається, що в майбутньому технологія дозволить керувати погодою в межах великого міста.

Джерело: http://hi-news.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.