8 найпоширеніших помилок, яких часто припускаються при укладанні плитки початківці Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2014 12:57 · Розділ: Цікаві факти

Багато чоловіків помилково вважає, що укладка плитки – справа зовсім нескладна, тож навіщо переплачувати майстрам, якщо можна все зробити самому. Тим не менше, дуже часто таке бажання зекономити призводить до не надто приємних наслідків.

Укладка плитки вимагає певних навиків і старанності, інакше можна просто-на-просто витратити час і нерви, й до повного щастя зіпсувати матеріал, або перетворити стіни чи підлогу у яскраву демонстрацію «кривих рук».

Щоб цього не сталося, краще все-таки довіритися майстрам. Та якщо фінанси не дозволяють цього зробити, вивчіть якомога більше інформації, щоб знати, как положить плитку правильно, швидко і легко. А також ознайомтеся з помилками, які частенько допускають в роботі майстри-початківці.

1. Однією з найпоширеніших помилок є ігнорування підготовки поверхні під плитку. Підлогу чи стіни обов’язково слід ретельно вирівняти і очистити: нерівності, залишки шпалер на стінах чи фарби призведуть до того, що плитка дуже скоро відвалиться від стіни.

2. Недбале нанесення розчину. Клей, на який кладеться плитка, розмащувати по поверхні слід дуже ретельно, тонким і рівномірним шаром, інакше утворяться грудки, а найтонші місця підсохнуть, в результаті чого клей втратить свої властивості, і плитка неміцно прикріпиться до поверхні.

3. Не варто економити клей і накладати його тільки на кутики плитки – звісно, у такий спосіб ви заощадите чимало розчину, але при висиханні він деформується, і плитка може потріскати і розколотися від тиску, який виникне лише в деяких її частинах в результаті затвердіння розчину.

4. Злий жарт з майстром-початківцем може зіграти і неправильний вибір клею. Перед тим, як купити розчин, ретельно прочитайте всю інформацію про нього: чи підходить вибраний продукт для приміщень з високою вологістю, чи витримує він мінусові температури тощо. Варто розділити і клей, призначений для укладки плитки на підлогу і розчин, що використовується ля стін.

5. Не забувайте і про клини та хрестики – навіть якщо ви можете похизуватися точним окоміром, все ж варто довіритися спеціальним пристосуванням. Хрестики і клини дозволяють покласти плитку рівно, зробивши акуратний шов.

6. Не маючи досвіду, можна легко переборщити з розчином, тому, щоб уникнути пошкоджень матеріалу, тримайте напоготові зволожену губку чи ганчірку: залишки клею, що витиснувся по боках, слід негайно витерти, інакше він засохне і псуватиме загальну картину.

7. Не варто відкладати виправлення помилок на потім. Поки клей не зловився, ви можете без проблем зняти плитку, очистити поверхню і зробити все заново. Якщо ж ви зволікатимете з переробкою, так просто зробити це не вдасться.

8. Остання помила серед найпоширеніших – надмірна самовпевненість, яка змушує вас повірити, ніби навіть складні проекти з дугами і узорами вам під силу. Краще почніть з простішого: рівненько й охайно викладена проста плитка виглядає куди краще, ніж безладно натикані шматки якогось візерунку, в якому простежуєтья рука невмілого і недосвідченого майстра.


Інші новини розділу