Чудеса дорожньої анархії або Як виживають водії в Ефіопії Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2014 21:44 · Розділ: Авто-мото

З появою автомобілів світ почав розвиватися пришвидшеними темпами, а людство стало набагато мобільнішим. Але автомобілі принесли з собою чимало негативу – мільйони жертв, що загинули на дорогах, як серед водіїв, так і серед пішоходів, мільйони скалічених доль, яких трагедія назавжди вибила з колії…

Та разом з тим автомобілі врятували мільйони життів – уявіть собі, скільки лише людей загинуло б, якщо б не оперативна медична допомога швидкої?..

І якщо б водії були більш відповідальними і терплячими, а пішоходи не лізли на рожен, багатьох аварій можна було б уникнути. Для цього, власне, й існують правила дорожнього руху, покликані розподілити потоки автомобілів у відповідних напрямках – так, щоб і водити було зручно, і щоб пішоходам було безпечно.

А уявіть собі, що б творилося, якби правил не існувало? Тисячі чи мільйони машин рухалися б хто куди, а перед ними час від часу пробігали би перехожі, прямісінько перед самими колесами… Здавалося б, справжній жах?

А ось і ні: виявляється, і без правил дорожнього руху можна їхати за кермом.

Власне, чудеса дорожньої проворності демонструють автомобілісти Ефіопії. На місцевих дорогах нема ні розмітки, ні світлофорів, та попри це водії інтуїтивно відчувають, коли їм слід загальмувати та куди поверне машина збоку.

Все це виглядає трохи кумедно. Пожвавлений рух на одному з центральних перехресть столиці країни Аддіс-Абеба було знято на камеру спостереження. На відео видно, як машини перетинають перехрестя у всіх можливих напрямках, не користуючись при цьому ніякими допоміжними знаками. Так, на перехресті немає ні світлофорів, ні навіть дорожньої розмітки, і перехожі тут перетинають дорогу не по зебрі. Нема на цьому перехресті і постових, які могли б скерувати потоки автомобілів в потрібному напрямку.

Але водії якимось дивним чином навчилися відгадувати думки та наміри інших водіїв. Вони вправно маневрують між потоками машин, відчуваючи, коли потрібно пригальмувати, нехай і посеред самого перехрестя. Виходить, ніби в цьому хаосі є якийсь порядок, й автомобілі, керуючись якимись невідомими нам законами, рухаються злагоджено і розмірено.

Тим не менше, статистика говорить про протилежне: за рівнем смертності на сто тисяч осіб Ефіопія посідає друге місце серед усіх інших країн світу, поступаючись лише західноафриканській країні Того, тож відсутність ДТП на ролику - коріше, випадковість, ніж закономірність.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.