Карта головного мозку зробить нас безсмертними Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2014 16:46 · Розділ: Наука

Розвиток науки сьогодні досягнув дуже високого рівня, і те, що для наших попередників було таємницею, сьогодні стало звичним явищем. Стосується це і досліджень в області вивчення особливостей головного мозку людини.

Один американський фізик, бесідуючи з журналісткою видання El Mundo Марією Рамірес зауважив, що за останні десять років людство дізналося про мозок більше, ніж за всю історію існування людства, і тепер вчені можуть з упевненістю твердити, що телепатія реальна. За словами Мічіо Каку, люди силою думки можуть пересувати предмети, запам'ятовувати і викачувати прості спогади, а також фотографувати сни.

Справді, сьогодні людство навчилося під’єднувати мозок до комп’ютера, відтак і до Інтернету. Зовсім скоро, вважає учений, Інтернет перетвориться на таку собі мережу мізків, інакше кажучи, brain-net. Через мережу ми зможемо ділитися думками та емоціями, а це обов’язково сподобається молоді, вважає Каку.

З передбачень фізика випливає, що кожна людина у майбутньому матиме два «диска». На одному буде записано його геном, а на другому - «конектом» - така собі карта зв'язків нервової системи зі спогадами, відчуттями та особистістю.

Як твердить учений, саме в такі розробки й інвестує президент США Барак Обама, а також керівництво європейських країн. Якщо далі розвиватися в цьому напрямку, то дуже скоро людство осягне механізми психічних захворювань і зможе їх лікувати. Якщо ж говорити про довгострокову перспективу, то рано чи пізно людина знайде безсмертя, адже навіть після смерті наш геном і карта нашої свідомості будуть збережені.

Вже через десять років новітні технології дозволять паралізованим людям рухатися та спілкуватися з іншими, а що стосується «скачування спогадів», то відповідному експерименту уже піддали мишей з Північної Кароліни ще в минулому році.

Зовсім скоро, прогнозує Каку, вчені створять пристрій, який допомагатиме хворим на хворобу Альцгеймера. Один натиск кнопки допомагатиме людям відновити спогади. В тридцятих роках нашого століття люди зможуть «завантажувати в свідомість» навики для виконання складної роботи.

Більше того, Каку говорить, що в недалекому майбутньому можуть з’явитися роботи-люди. Якщо їм завантажити людський розум, навчити розмовляти та спілкуватися, якщо такі роботи матимуть особистість, то вони не дуже сильно й відрізнятимуться від людей. А ще Каку переконаний, що згодом з’явиться ще й так звана «бібліотека душ».

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.