Китайці створили 3D-принтер, що за одну добу зможе "надрукувати" до десяти будинків Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2014 16:20 · Розділ: Нові технології

3D-принтери з кожним днем завойовують популярність в цілому світі. З їхньою допомогою навчилися друкувати вбрання і страви та навіть цілі будинки.

Так, гігантські установки за певний відрізок часу з вибраних інгредієнтів можуть збудувати цілий дім. Недавно одну з таких установок представили китайці - створений ними 3D-принтер за двадцять чотири години може «надрукувати» з десяток будиночків площею в двадцять футів, повністю придатних для проживання.

Дім, надрукований принтером (фото з сайту http://korrespondent.net/)
Дім, надрукований принтером (фото з сайту http://korrespondent.net/)

Над створенням гігантського агрегату працювала компанія WinSun Decoration Design Engineering Co. Основна мета, яку ставили перед собою розробники, - створення якісного, доступного і недорого житла в найкоротші терміни. Схоже, свій неймовірний задум їм таки вдалося втілити в життя, хоча зовні «роздрукований» дім більше скидається на собачу халабуду, ніж на людську оселю.

Якщо ж доступне житло, та ще й у Китаї, оскільки принтер в серійне виробництво надійде не скоро, якщо й узагалі надійде, вас не цікавить, заходьте на сайт магазина Лаки Принт – в рубриці «рекомендуемый товар» ви знайдете більш традиційні пропозиції ринку сучасних принтерів – принтери, що друкують на папері.

Що ж стосується принтера, який друкуватиме житло, то він від традиційних агрегатів відрізнятиметься не лише функціональністю, але й розмірами: близько тридцяти метрів завдовжки та одинадцять метрів завширшки, він ще й у висоту сягає позначки у сім метрів. Для «друку» будинків пристрій використовуватиме бетон, тому й на сам процес будівництва знадобиться зовсім небагато часу.

Китайський принтер працюватиме наступним чином: у спеціальні ємності заливатиметься бетон в рідкому стані, і завдяки використанню певних технологій цей бетон застигатиме за кілька годин. Саме з бетону формуватимуться стіни і перекриття, при чому суміш заливатиметься шар за шаром, як і годиться при заливці бетону. В результаті всіх цих маніпуляцій принтер створює будинок, з дверима, дахом та вікнами, цілком придатний для проживання.

За твердженням розробників, протягом однієї доби їхнє дітище зможе створити до десяти будинків, площа кожного з яких складатиме двісті футів квадратних.

Цікавим є і те, що бетон виготовлятиметься з речовин, придатних для переробки. Обслуговування принтер вимагає мінімального, що дозволить заощаджувати на оплаті праці робочих.

За попередніми розрахунками вартість одного такого «роздрукованого» помешкання не перевищуватиме п’яти тисяч доларів.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.