Вчені виготовили графен, змішавши графітовий порошок з засобом для миття посуду у звичайному кухонному блендері Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2014 20:59 · Розділ: Наука

Структура графену по-справжньому унікальна (фото з сайту touchnokia.ru)
Структура графену по-справжньому унікальна (фото з сайту touchnokia.ru)

Про унікальні властивості графену у вченому світі говорять дуже давно. Цей матеріал і справді унікальний: він є міцнішим за алмаз, у кілька мільйонів разів тонший за папір та проводить електрику краще, ніж мідь. Однак до цих пір широкомасштабне застосування графену було неможливим, оскільки, як твердять учені, традиційними способами можна було отримати або мало графену високої якості, або ж багато цього матеріалу з цілою купою дефектів.

Втім, нещодавно вчені довели, що все це далеке від істини: їм вдалося створити листи графену в звичайному кухонному блендері. До графітового порошку вони додали звичайнісінький засіб для миття посуду, і все це ретельно перемішали – на високій швидкості.

За словами експериментаторів, їхнє відкриття дозволить виготовляти графен у великих кількостях, що прискорить його застосування при виробництві комп’ютерів та елементів фототехніки.


Експеримент проводився групою вчених з Трініті – коледжу, розташованого в Дубліні. Спершу вчені спробували змішати графітовий порошок (подрібнений графіт простого олівця) з поверхнево-активними речовинами, що входять до складу мийних кухонних засобів, використовуючи для цього спеціальний промисловий міксер. Результати їх неабияк вразили: дослідникам вдалося отримати графен в набагато більших кількостях, ніж раніше.

Але на цьому експериментатори не зупинилися: вони вирішили виготовити графен за допомогою звичайного кухонного блендеру марки Kenwood. В якості поверхнево-активних речовин вони використовували рідину Fairy Liquid.

За словами автора дослідження Джонатана Колмена, результати проведеного ним і його колегами експерименту доводять, що навіть за допомогою дуже грубого міксера можна виготовити графен, який добре відшаровується.

Щоправда, в домашніх умовах використовувати графен навряд чи вийде – утворені листи ви не розгледите неозброєним оком: товщина такого листа не перевищує одного нанометра (мільярдна частка метра), а довжина сягала 100 нанометрів.

Що цікаво: сили блендера вистачило на те, щоб розділити графіт на шари графену, не пошкодивши при цьому двомірну структуру матеріалу. Якщо графен виготовлятимуть у промислових масштабах, з цього матеріалу зможуть виготовляти надміцні покриття.

Джерело: http://www.vesti.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.