Вчені навчилися "дорощувати" очі Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2014 16:37 · Розділ: Медицина

Фото з сайту wom-best.ru
Фото з сайту wom-best.ru

Розвиток сучасної медицини дозволив медикам проводити надскладні операції ще ненароджених дітей, усуваючи різноманітні патології плоду. Більше того, лікарі навчилися виходжувати зовсім крихітних малюків, що появляються на світ з вагою до п’ятисот грамів. Але далеко не все проходить гладко – близько 20% недоношених немовлят мають серйозні проблеми з зором – у них розвивається так звана ретинопатія недоношених.

Справа в тому, що умови, в яких перебуває недоношена дитина, суттєво відрізняються від умов, які дарує материнська утроба. В результаті розвиток очного яблука, сітківки та судинної системи не завершується. Більше інформації про ретинопатію недоношених вам розповість офтальмологія підручник.

Сітківка плоду починає формуватися на шістнадцятому тижні вагітності. Її розвиток триває до сорокового тижня. Якщо дитина народжується раніше терміну, на процес формування функціонально важливих органів зору впливають зовнішні фактори, такі як світло та кисень, що призводить до серйозних порушень зору. В материнській утробі крихітний організм з цими факторами не стикається.

Недавно вченим вдалося максимально наблизитися до вирішення цієї проблеми. За допомогою лазера вони проводитимуть операції дітям, що народилися набагато раніше закладеного природою терміну. Під час операції штучним методом медики створюватимуть зрощення між сітківкою ока та його судинною оболонкою, оскільки ці зрощення у народжених на ранніх термінах дітей часто просто не можуть утворитися.

Використання лазеру дозволяє різко підвищити температуру в ділянках, які вимагають оперативного втручання. Під дією температур тканини згортаються, тому операція проходить без крові. У такий спосіб вчені ніби допомагають органам зору розвиватися далі правильним шляхом.

Ще одне досягнення вчених в галузі офтальмології – штучна сітківка, яка дозволяє сліпим бачити. Недавно біонічне око допомогло повернути зір практично повністю сліпому чоловікові, що мешкає у США.

Через ретиніт пігментозу до шістдесяти п’яти років пацієнт, про якого йде мова, практично повністю втратив зір. Тоді медики вдалися до радикального методу, імплантувавши йому штучну сітківку. Щоб бачити, що відбувається навкруги, чоловік повинен носити спеціальні окуляри з вмонтованими камерами. Все, зняте камерою, перетворюється в електричні імпульси, які транслюються на сітківку, стимулюючи її здорові клітини. Далі імпульси через зоровий нерв потрапляють у відповідне відділення головного мозку, де обробляються і візуалізуються.


Інші новини розділу