У Перу туристи на руїнах стародавнього замку влаштували оргію Автор: lesya · Опубліковано: 23.04.2014 11:12 · Розділ: Події у світі

Минулого місяця поліція Перу заарештувала більше шістдесяти іноземних туристів, здебільшого ізраїльтян, за влаштовану ними оргію на руїнах стародавнього міста інків Куско. Дійство проходило на руїнах фортеці Саксайуаман.

Співробітники міністерства культури, в обов’язки яких входить збереження місцевих пам’яток, викликали поліцію після того, як побачили, що група туристів осквернила пам’ятку, влаштувавши на її руїнах, як вони самі казали, «шалене свято».

За даними місцевих правоохоронців, приїжджі влаштували справжнісіньку оргію в римському стилі – з алкоголем, наркотиками та груповим сексом. У чому звинувачуватимуть затриманих, поки що невідомо, та вони під час свого «шаленого свята» примудрилися завдати шкоди місцевій архітектурі, пересунувши кілька каменів та розбивши цінні керамічні вироби.

Вчинок і справді можна прирівняти до вандалізму, адже цивілізація інків є однією з найдревніших у світі, тож архітектурні пам’ятки цього народу можуть розказати історикам дуже й дуже багато. Хочете дізнатися більше про культуру древніх народів та про те, чим саме ми повинні їм завдячувати, можете скачать презентации по МХК – зручна форма подачі матеріалу, яку відкривають презентації, дозволяє дізнатися і запам’ятати набагато більше інформації.

Що ж стосується любителів оргії, то вони, схоже, дещо по іншому дивляться на всілякі там древності і, як бачимо, по-своєму віддають данину історії.

Місто Куско (фото взято з сайту www.politec.ru)
Місто Куско (фото взято з сайту www.politec.ru)


За даними перуанських ЗМІ, туристи добряче повеселилися: вони спорудили цілих чотири підземні кімнати, обставивши їх керамікою інків, очевидно, принесеною сюди з інших місць. В одній з цих кімнат у Саксайуамані було знайдено двадцять один керамічний предмет стародавніх інків. Ще у туристів відібрали аерозольні фарби – як припускають правоохоронці, вони вирішили розписати стіни печер на свій манер.

Тепер туристам загрожує серйозне покарання, тим більше, що три десятиліття тому цитадель Саксайуаман було внесено до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини UNESCO. Свого часу до печер храмового комплексу могли заходити тільки інки, оскільки тут, згідно з давніми віруваннями місцевих народів, мешкало саме Сонце.

Більше того, трохи раніше влада Перу посилила державний контроль за культурними пам’ятками та за поведінкою туристів, які полюбляють фотографуватися оголеними серед руїн давніх міст. Це – нахабний вияв неповаги, вважає місцева влада.


Інші новини розділу